Değerli Taşlar Hakkında

2


Değerli taşlar
,diğer adıyla doğal taşlar günümüzde takılarımızda , güzellik merkezlerinde, iş yerlerimizde ve evlerimizde yerlerini almaya başladılar. İlk çağlardan buyana şifa kaynağı olarak kabul edilen taşlar hiçbir işleme tabi tutulmadan doğal olarak satılıyor. İş yerleri ve evlerde dekor amaçlı kullanılan taşların ruhsal sıkıntılara ve bazı rahatsızlıklara iyi geldiğine inanılıyor. Takı olarak kullanmak ya da takınızı kendiniz oluşturmak istediğinizde işlenmiş hallerini bulmanızda mümkün.

Rengarenk, ışıl ışıl, büyüklü küçüklü bu taşların her birinin ayrı bir özelliği ve enerjisi var. Paylaşımlara başlamadan önceDeğerli Taşlar belirtmek isterim ki, size bu konuda kesin yanıt verecek bir otoritenin söz konusu olmadığını bilmelisiniz. Taşların ne şekilde kullanılacağına dair; herhangi bir taşın, hangi şekilde kullanınca hangi güçte etki ettiğini inceleyen ve “kontrollü deneyler” yapan bir kurum yok. Taşların kullanım şeklini belirleyen bütün bu bilgiler, yüzyıllardır bu taşları kullan kişilerin yorumlarına göre ortaya çıkarlar ve bu nedenle elbetteki hiçbiri için “kesinlikle bu doğrudur” denilemez. Bu yüzden taşlar asla tek başına bir tedavi aracı olarak kullanılamazlar ancak taşların etkilerinin olduğu da yadsınamaz bir gerçektir.

Peki bu etkilerin inanmakla ilgisi var mıdır? Bu konuda taşların enerjisi gözle görülür bir durum olmadığı için, bir taşı kullandığınızda ve etkisini hissettiğinizde “inandığımız için oluyor” şeklinde düşünmeniz çok normaldir.
Peki ya bitkide böyle birşey sözkonusu olabilir mi? Bitki “öyle olduğuna inandığı için” bir taşın etkisini hissedebilir mi? Kristal Mucizesi (Crystal Healing) adlı kitabın yazarı Edmund Harold’un, kitabında anlattığı deneyine bir bakalım:

“Bir kadın, daha sonra bahçesine dikebilmek için, birkaç limon otuna kök saldırmaya çalışıyordu. Onu su dolu bir kaba yerleştirerek, kabı güneşli bir pencere çıkıntısına koydu; ancak ot çok az bir gelişme göstermişti. Kadına, kaptan beş-on cm. uzaklığa yerleştirilecek bir kuvars kristalinin gelişimi uyarabileceğini söyledim. Dediğimi yaptı, kristali pencereden iyice uzağa yerleştirdi. Bitki o sırada ışığa doğru eğilmiş, güneşin yaşam verici ışınlarını massetmeye çalışıyordu. Birkaç gün içinde bitki gelişme modelini tersine çevirerek, güneşe sırt çevirip kuvars kristaline, onun uyarımına yöneldi. Daha da önemlisi, kadının büyük bir hoşnutlukla tanık olduğu gibi, büyümeye başladı.”

Değerli taşlara verilen “değerli” sıfatının sadece basit bir sıfat olmadığını taşları kullandığınızda anlayacaksınız. Değerli Taşlar hayatınızın bir parçası olacak.

2 comments on “Değerli Taşlar Hakkında

  1. Hülya Düzgün on said:

    İletişim bilgilerinizi rica edebilir miyim?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1.590 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

seventeen − 3 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>