Yeşim Taşı ( Jade , Nefrit )

Adını yeşil renginden alan yeşim taşı aynı zamanda sarı, beyaz, kahverengi ,siyah,kırmızı benekli renklerde de bulunabilir.Yeşim taşı vücudu pisliklerden arındırır,diş ağrısı problemlerine iyi gelir.

Yeşim taşının aynı zamanda aşırıya kaçan duyguları dengelediği, hafiflettiği bilinir. Yeşim taşı diğer adıyla jade elde tutulduğunda rahatlama hissi verir, aynı zamanda taşıyan kişinin  cesaret ve adalet duygusunu güçlendirir. Günlük olarak kullanabileceğiniz etkisi dengeleyici ve iyileştirici bir taştır.

yeşim taşı- jade

Yeşim Taşının bilinen başlıca faydaları şöyledir;

Aşırıya kaçan duygusallıkları dengeler.

Elde tutulduğunda ısınarak rahatlatıcı bir his verir.

Günlük kullanım için çok uygun bir taştır. Dengeli ve iyileştirici olan yeşil rengin etkisine sahiptir. Mücevher olarak özellikle konuşmacılar ve öğretmenler tarafından kullanılabilir.

İçiniz korku ve endişeyle dolduğunda huzur ve güven verir. Kişinin kendini zayıf ve güçsüz hissettiği anlarda yeşimi kalbinin üzerine koyması içini rahatlatır.

Kendisini taşıyan kişilere akıl, cesaret ve adalet duyguları verir. Kazanılan başarının sonucunda insanın içinde doğabilecek olan kibir duygusunu engeller.

Kişiyi duyguların tutsaklığından kurtararak görüşünü netleştirir.Yeşim Taşı ( Jade , Nefrit )

Zihinsel odaklanmayı gerektiren çalışmalarda yardımcı olur.

 

Sertlik derecesi:7

Çakralar: kalp, güneş sinir ağı

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × three =