6- Alın Çakrası  (Üçüncü Göz Çakrası, Ajna Chakra)

Değerli Taşlar ve Çakralara EtkisiAlın çakrasının iki kaşın ortasında olduğu varsayılır. Bu sebeple diğer bir adı da 3. göz çakrası’dır. Alın çakrası sağlıklı çalışan kişiler genelde mantıkları ile değil sezgileri ile hareket ederler. Sezgileri kuvvetlidir. Alın çakrası özünde görünenin arkasındakini görme, gerçekleri hissetmeyi, zihinsel gücü, hafızayı, egoyu, iradeyi, algıyı, şefkati, altıncı hissi, hayal gücünü temsil eder. Alın çakrası açık kişiler bağışlayıcı kişiliğe sahiptir. Affetmeyi bilirler. Alın çakrasının rengi koyu mavi, lacivert ve ikincil olarak ta mor ve sarıdır. Bu sebeple alın çakrasını açmak için lacivert, mor ve sarı renkli taşlar kullanılabilir.

Çalışma problemi olması ya da hiç çalışmaması halinde:

Alın çakrasının çalışmaması halinde baş ağrısı, migren, görme bozuklukları, sinüzit, nezle, saman nezlesi, anoreksiya, obezite, kulak çınlaması, asabiyet, depresyon gibi rahatsızlıklar görülebilir. Alın çakrası kapalı olan kişilerde genellikle dikkat dağınıklığı ve stresli ruh hali görülür. Bencillik, hayata küskünlük, nefret, konuşma problemleri görülebilir.

Genel Olarak;

  • Mutsuzluk.
  • Bunalım.
  • Depresyon.
  • Aşırı ego.
  • Maddiyatçılık.
  • Kibir.
  • Disiplinsizlik.

İfade tarzı: Beyine hitap eder, pozitif anlamda öz güveni, negatif anlamda toplumsal bilincin ifadesini dile getirir.

Alın Çakrası Künye:

Bulunduğu Yer Kaşların ortası
Renk Çivit Mavi, Lacivert, Koyu mor, ikincil renk sarı
En Önemli Taşları Lapis Lazuli, Sodalit, Safir, Mavi Turmalin, Azurit, Tanzanit, İyolit, Kehribar, Sitrin, Sarı Kaplangözü
Etkilediği Sistemler Merkez Sinir Sistemi ve Hormonal Sistem
Etkilediği Salgı Bezleri Epifiz, Talamus, Hipotalamus
Önceki İçerikTepe Çakra ve Taşlar
Sonraki İçerikAzurit
2004 yılından bu yana gerek mesleki gerekse hobi olarak Doğal Taşlara ilgi duyuyor ve bu konuda yerli ve yabancı kaynakları araştırarak bilgi ediniyorum. 2012 yılında edindiğim değerli ve yarı değerli taşlar hakkındaki bilgi birikimini yazıya dökmeye karar verdim. Basılı bir kitapta toplamaktansa online platformda olması daha mantıklı geldi ve degerlitaslar.gen.tr websitesi kuruldu. :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

five + 3 =