Boğaz Çakrası ve Taşlar

Son Güncelleme : Ocak 6, 2019

5- Boğaz Çakrası (Boyun- Gırtlak, Visshudha Chakra)

Değerli Taşlar ve Çakralara EtkisiBoğaz çakrasının boğazın ortasında olduğu varsayılır. Omurganın yedi adet omurdan oluşan boyun bölgesidir burası. Çakra boyun ile boğaz arasındaki çukur bölgededir. Boğaz çakrası özünde tiroid hormonları sebebiyle bedensel olarak büyüme ve gelişmeyi, konuşma organı sebebiyle iletişimi, omurganın tepesinde olması sebebiyle de beyin ile vücut arasındaki dengeyi temsil eder. Boğaz çakrası açık olan kişiler kendini en doğru biçimde ifade edebilirler. Dinlemeyi bilir, boş konuşmazlar. Konuştuklarında bilgece ve net konuşurlar. Yanlış fikirlere karşı “hayır” diyebilme iradesine sahiptirler. Boğaz çakrasının rengi açık mavidir. Bu sebeple mavi, turkuaz, yeşilimsi mavi renkli taşlar kullanılabilir.

Çalışma problemi olması ya da hiç çalışmaması halinde:

Boğaz çakrasının çalışmaması yada kısıtlı çalışması durumunda Obezite, astım, bronşit, kulaklarda işitme sorunu, kulak çınlaması, boğaz ağrısı, ağız içi aft, tükürük bezleri sorunları, guatr,gibi genellikle boğaz kısmında beliren rahatsızlıklar görülür. Kişilik açısından ise genellikle güvenilmez, sadakatsiz, soğuk, öfkeli, alıngan, öz güven eksikliği gibi kişilik sorunları görülebilir.

Genel Olarak;

  • Sıkılganlık – konuşamama
  • Aşırı gereksiz konuşma
  • Kendini bastırılmış hissetme
  • Kendini ifade edememe
  • Özgüven eksikliği

İfade tarzı: İfade şeklinizde etkileşim sergiler. Pozitif anlamda yaratıcılığın ifadesidir, negatif anlamda ise etkiler altında kalmanızın ifadesini dile getirir.

Boğaz Çakrası Künye:

Bulunduğu Yer Boğaz, Gırtlak
Renk Açık mavi, Yeşilimsi mavi, Turkuaz, Gümüşümsü mavi
En Önemli Taşları Akuamarin, safir, turkuaz, mavi kuvars, mavi topaz, kyanit, kalsit, selestit, hemimorfit, kalsedon, amazonit, mavi akik
Etkilediği Sistemler Solunum Sistemi, Lenfatik Sistem
Etkilediği Salgı Bezleri Tiroid

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty + 7 =