3- Güneş Sinirağı Çakrası (Mide, Manipuraka Chakra)

Değerli Taşlar ve Çakralara EtkisiGüneş Sinirağı Çakrasının diyafram altında, göbeğin 2 parmak üzerinde, mide girişinde olduğu varsayılır. Bu sebeple mide çakra olarakta adlandırılır. Mide çakrası vücudun korunması ile ilgilidir. Özünde yeme içme gibi temel gereksinimler vardır. Sağlıklı çalışan kişilerde fiziksel enerji, zihinsel aktivite ve iletişim kuvvetlidir. Özgüvenlidir, cömert ve genel olarak mutludur. Ego’yu olumlu etkiler. Rengi sarı’dır. Güneş Sinirağı Çakrasının temizlenmesi ve onarımı için sarı renkli taşlar kullanılır. Ayrıca mideye iyi bakmak, aşırı yemek yememek, diyafram nefesi uygulamaları da çakrayı sağlıklı tutacaktır.

Çalışma problemi olması ya da hiç çalışmaması halinde:

Güneş Sinirağı Çakrasında sorun olan kişilerde Diyabet, hipoglisemi, kanser, ülser, çölyak, siroz, pankreas rahatsızlıkları gibi ciddi sorunlar görülebiliyor. Ayrıca dikkat dağınıklığı, sabırsızlık, stres, asabiyet ve sinirlilik hali, endişe ve kuşku da görülen diğer problemlerden.

Genel Olarak;

  • Yoğunlaşamama.
  • Konsantrasyon eksikliği.
  • Zihinsel dağınıklık.
  • Tatminsizlik.
  • Hazım sorunları.
  • Öfke.
  • Hayal kırıklığı hali.
  • Huzursuzluk.

İfade tarzı: Uyarıcıdır. Pozitif anlamda güç ve başarı, negatif anlamda soğuk uyguların ifadesini dile getirir.

Güneş Sinirağı Çakrası Künye:

Bulunduğu Yer Göbeğin iki parmak üstü
Renk Sarı
En Önemli Taşları Kehribar, sitrin, kalsit (sarı), kaplangözü (sarı), sarı safir, sarı topaz
Etkilediği Sistemler Kas sistemi, Sindirim sistemi, Otonom Sinir sistemi
Etkilediği Salgı Bezleri Pankreas
Önceki İçerikKalp Çakrası ve Taşlar
Sonraki İçerikAlt Karın Çakrası ve Taşlar
2004 yılından bu yana gerek mesleki gerekse hobi olarak Doğal Taşlara ilgi duyuyor ve bu konuda yerli ve yabancı kaynakları araştırarak bilgi ediniyorum. 2012 yılında edindiğim değerli ve yarı değerli taşlar hakkındaki bilgi birikimini yazıya dökmeye karar verdim. Basılı bir kitapta toplamaktansa online platformda olması daha mantıklı geldi ve degerlitaslar.gen.tr websitesi kuruldu. :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × one =