Kavansit Minerali (Cavansite)

Son Güncelleme : Ocak 3, 2016

Kavansit, kalsiyum ve vanadium silikattan meydana gelen mineral grubuna ait bir kristaldir. Kavansit ismi bu üç ismin birleşimi ile oluşturulmuştur. Etrafına saf ve parlak mavi titreşimler yayan Kavansit minerali (Cavansite), ilk kez 1967 senesinde Amerika Birleşik Devletleri’nin Oregon eyaletinde bulunmuştur. Günümüzde takı ve süs eşyasının yanı sıra stres kaynaklı rahatsızlıkların tedavisinde de kullanılmaktadır.

Beyazdan Maviye Kavansit

 

Mohs sertlik skalasına göre sertlik derecesi 3-4 olan Kavansit, narin bir mineraldir. İşlenirken oldukça özenli davranılmalıdır. Kavansit doğada maviden beyaza parlak şeffaf olarak bulunmaktadır.

Boğaz ve üçüncü göz (alın) çakrasına etki eden Kavansit, iç dünyanızdaki gerçekliğin taşı olarak kabul edilir. Kişinin zihnini açar ve dürüst olmasını sağlar.İletişim yeteneğini güçlendiren Kavansit, aynı zamanda kişiye neşe ve optimistik bir enerji verir. Kişide cesareti arttırıcı özelliği vardır.

Cavansite

Kavansit üçüncü gözü aktifleştirir ve sezgileri güclendirir. Genellikle psişik şifa amaçlı kullanılır. Ayrıca migren ve stres kaynaklı hastalıklara da iyi geldiği bilinmektedir. Bağ dokusunun güçlenmesini sağlarken boğaz iltihabı gibi rahatsızlıklara iyi geldiğine inanılır. Ciltteki pigment sayısını arttırarak gözeneklerin sıkışmasını sağlar.

Kavansit Minerali

Kavansit Minerali (Cavansite)” için bir yorum

  • Mayıs 21, 2014 tarihinde, saat 8:31 am
    Permalink

    Rengi çok güzel, böyle bir taşım olsun isterim doğrusu…

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 + six =