Moldavit (Ateşin İncisi)

Son Güncelleme : Şubat 10, 2017

On milyonlarca yıl önce dünyaya düştüğü düşünülen bir gök cismi olan moldavit, 1787 yılında keşfedildi. Bilimsel çalışmalar ve kimyasal özellikleri ile meteorit bir taş olduğu anlaşılan moldavit sadece Çek Cumhuriyeti topraklarında mevcut az ve sınırlı sayıda. Bu sebeple de çok pahalı bir taş. Genellikle obsidyen taşıyla karıştırılan moldavit, tektit grubuna ait doğal camdır.

Sertliği 5-6,5 olan şekilsiz bir taştır. İçinde hava kabarcıkları ve yüzey şekilleri bulunur.

Moldavit, çok güçlü enerjiler yayan bir kristaldir. Çek kültürünün inanışına göre Moldavit, ilişkilere uyum ve mutluluk getirdiği için değerli bir hediyedir.

Moldavit Taşı Faydaları

Moldavit’i ilk defa avuç içine alan bir kişi, avucuna yayılan yoğun bir sıcaklık hissetmeye başlar. Fiziksel olarak her türlü rahatsızlığa iyi geldiği söylenir. Yeter ki kişi gün boyunca tenine temas eder şekilde üzerinde taşısın. Ruhsal ve duygusal sakinleştiricidir.

Moldavit; Uyku düzensizliklerine, uyku uyuyamama hastalığına ve huzursuz bacak sendromu hastalığına iyi gelebilir. Bu nedenle, gece uyurken yastığın altına konulması ile kişi kendi kendisini tedavi etmeye başlayarak, gelişmeleri bizzat kendi üstünde takip edebilir.

Moldavit Faydaları

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen + 14 =