Rutil Kuvars

Son Güncelleme : Ocak 3, 2016

Rutil kuvars (Rutile kuvars), her türlü enerji için etkili bir bütünleştiricidir. Melek saçı olarak ta bilinen bu değerli taşın enerjisi yüksektir. Yoğun iyileştirme gücüne sahiptir. Rutil kuvars, renksiz yada kızıl kahve renkte olabiliyor. Ama onu öne çıkaran içerisindeki kızılımtrak ya da siyah iplik görünümündeki çizgilerdir.

rutil

Kolay bulunan rutil kuvars’ın kullanımı da yaygındır. Yer küre üzerinde hemen her yerde çıkarılmaktadır. Böylesi güzel ve yüksek enerjili bir taşın bukadar bol olması bizim için büyük şans.

Rutil Kuvars (Melek Saçı) Taşının Faydaları

Ruhsal olarak kozmik ışığın mükemmel bir dengesine sahiptir.Ruh için aydınlatıcıdır ve ruhsal bünyeyi teşvik eder. Astral yolculuk taşı olan bu taş, aurayı temizler ve enerji verir. Diğer kuvarslarda olduğu gibi negatif enerjiyi çekme yetisi vardır. Ruhsal gelişimin önünü kesen olumsuzlukları atlatmada yardımcı olur. Geçmişe olan takıntıyı azaltır. Aşka, yaşama sevincine etki eden bir taştır. Cinsel gücün sembolüdür. Güneş ışığını bünyesinde toplayarak anti depresan etkisi yayar.

mavi rutil kuvars

Rutil kuvars, kronik hastalıklar ve kısırlık üzerinde de etkili bir taştır. Aşırı yorgunluk ve bitkinlik hisseden, enerji eksikliği olan kişilere birebir enerji veren bir taştır. Solunum yolu rahatsızlıklarına, troid rahatsızlıklarına olumlu etkisi vardır. Vücuttaki parazitleri uzaklaştırır. Hücre yenilenmesini destekler. Rutil kuvars, troid için kullanılacaksa boyuna,enerji için kullanılacaksa karın boşluğuna, denge için kulaklara temas ettirilmelidir.

Korkuları, fobileri, psikolojik sorunları çözer ve bir nevi anti depresan özelliği taşır.

siyah rutil kuvars

Rutil Kuvars” için bir yorum

  • Haziran 20, 2018 tarihinde, saat 4:28 pm
    Permalink

    Merhaba hayırlı günler daha dün aldın bu taşı RUTİLLİ KUVARS taşını ben taşlara inanan birisi değildim düne kadar. aldığım yerde telepati taşı yazıyordu güzel diye almıştım ama gerçekten taşların gücü varmış. Ben astım hastasıyım alerjik astım aslın da hergün tıkalıyım taşı taktığımdan beri yani 2 gündür ilaç alma gereği dahi duymadım gerçekten taşların gücü var inanmayanlar için.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − 5 =