Yeryüzünde var olan her şey bir sebeple yaratılmıştır. Taşlar da bu halkanın en önemli parçasıdır. Milyarlarca yılda magmanın çekirdeğinden hareket halindeki lav seli olarak yukarıya çıkması, çatlaklarda toplanıp oluşması ve bu arada gördüğü basınç ve içinde bulunan mineraller sayesinde kazanmış olduğu bir enerjisi vardır.
* Taş alırken dikkat edeceğiniz en önemli husus taşı severek almanızdır. Kesinlikle tavsiyeyle taş almamalısınız, hangi taşa ihtiyacınız varsa onu almalısınız.
* Kuvars taşları başta olmak üzere dokunulmuş, kullanılmış taşların arındırılmadan kullanılması sakıncalıdır. Yeni bir taş aldığınızda mutlaka taşınızı temizlemelisiniz.

* Şifa için alınan taşların ilgili olduğu çakralarda kullanılması gerekir. (Çakra: Vücudun enerji alış- veriş noktalarıdır. Taş Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?Vücudumuzda 7 tane çakra vardır)
* Kuvars kristallerinin taşlar arasında özel bir yeri olup, insan hayatı üzerinde büyük etkileri vardır. Kuvars taşları en basit anlatımıyla enerji yönlendiricidir. Enerji tanzimi, tansiyon tanzimi, radyasyondan korunma, çakra açılmasında, şifacılıkta vb. kullanılır. Bilinçli kullanılması tavsiye olunur. Yanlış kullanımlarda zarar verebilir.
* Mücevher niteliğindeki değerli taşlarda rengin başladığı gibi bitmesine ve içinde nokta, çizik, çatlak olmamasına dikkat edin.
* Yarı değerli taşlarda bu durum tam tersidir. Hiç bir yarı değerli taş başladığı gibi bitmez ve hiç bir zaman bir öncekinin aynısı olmaz.
* Kristal yapılı taşların doğal, işlem görmemiş halleri insanlara daha fazla şifa ve fayda temin eder.

 

6 YORUMLAR

 1. Yeni yeni göz gezdirmiş olduğum bi site , çok başarılı süpersiniz. Sizden ricam internet üzerindn online doğal taş satan bildiğiniz bi site varsa yazı türünde ve başlık altında ulaşmamızı sağlayabilir misiniz ?

  • Merhabalar,

   Değerli düşünceleriniz bizi çok mutlu etti 🙂
   Çok yakında taşları temin edebileceğiniz sitemizi sizinle paylaşıyor olacağız.

   İlginiz için teşekkür ederiz…

 2. Merhabalar,
  Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim. Emeğinize sağlık. Size bir soru sormak istiyorum. Bundan 3 yıl önce bir ametist taşı almıştım. İşlenmemiş doğal halinde kocaman bir taştı. Eve geldim ve taşı elime aldım. Ametistin parçaları kopmaya başladı. Bu şekilde 3-5 parçası koptu. Suyla temizledim toprakta beklettim fakat değişen bir şey olmadı maalesef. Halen de kopmaya devam ediyor. Acaba taş sahte olabilir mi?

  • Merhaba,

   Ametist taşı sert bir kristaldir kolaylıkla kırılmaması gerekir ancak taşın boyutu, kesimi de önemli tabii. Kristalize bir yapı olduğu için ince kesilmişse kristalleri ayrılabilir. Sahte olduğunu düşünmüyorum ancak yinede bu işle ilgilenen birine (taş uzmanı yada doğal taş satılan bir yere) fiziki olarak göstermeniz kesin bilgi almanızda daha iyi olur. Görmeden yada fotoğraf ile tespit yapmak çok zor malesef.

   İlginiz ve değerli görüşleriniz için ben teşekkür ederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here