Alt Karın Çakrası ve Taşlar

0

2- Alt Karın Çakrası (Sakral, Dalak, Svadi̇sthana Chakra)

Alt karın çakrasının, omurganın kuyruk sokumunun hemen üzerinde ve göbeğin alt kısmında olduğu varsayılır. Kişinin fiziksel dünyayı algılamasıyla ilgilidir. Özünde fiziksel güç, yaşama sevinci, arzular, zevkler, hazlar vardır. Erkeklerde cinsel gücü, kadınlarda doğurganlığı düzenler. Sakral çakra sağlıklı çalıştığında beden, zihin, kalp uyumu oluşur, fiziksel ve cinsel denge sağlanır. Alt karın çakrası sorunsuz çalışan kişiler hayattan zevk almayı bilen kişilerdir. Bu çakranın rengi turuncudur ve turuncu renkli taşların kullanılması olumlu etki edecektir.

Çalışma problemi olması ya da hiç çalışmaması halinde:

Aşırı stres ve sürekli koşuşturma alt karın çakrasının sağlıksız çalışmasına sebep olabilir. Sağlıksız çalışması halinde böbrek hastalıkları, üriner sistem hastalıkları, şeker hastalığı, bağırsak hastalıkları hastalıklar görülebilmektedir. Görülen psikolojik bozukluklardan en belirgin olanı ise kıskançlıktır.

  • Böbrek ağrıları.
  • Prostat.
  • Cinsel soğukluk.
  • Sorunlu regl.
  • Özgüven eksikliği.
  • Suçluluk duygusu.
  • Aşırı mükemmeliyetçi ve eleştirici olma.

İfade tarzı: Enerji potansiyelini arttırır. Pozitif anlamda güven negatif olarak ise sıkılganlık ifadesini dile getirir.

Alt Karın Çakrası Künye

Bulunduğu Yer

Göbeğin alt kısmı

Renk

Turuncu

En Önemli Taşları

Turuncu renkli olmak kaydıyla akik, kehribar, kaplangözü,kalsit, anyolit, aventurin, ateş opal, topaz, aytaşı, sitrin, mercan

Etkilediği Sistemler

Üriner sistem, Kan dolaşımı sistemi, Lenf sistemi,

Etkilediği Salgı Bezleri

Yumurtalık, Pankreas, Böbrek üstü bezleri
Önceki İçerikGüneş Sinirağı Çakrası ve Taşlar
Sonraki İçerikKök Çakra ve Taşlar
2004 yılından bu yana gerek mesleki gerekse hobi olarak Doğal Taşlara ilgi duyuyor ve bu konuda yerli ve yabancı kaynakları araştırarak bilgi ediniyorum. Edindiğim değerli ve yarı değerli taşlar hakkındaki bilgi birikimini 2012 yılında yazıya dökmeye karar verdim. Basılı bir kitapta toplamaktansa online platformda olması daha faydalı olur diye düşündüm ve degerlitaslar.gen.tr websitesi kuruldu. :)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

sixteen − 12 =