Kalp Çakrası ve Taşlar

0

4- Kalp Çakrası (Anahatha Chakra)

Kalp çakrası fiziksel bedenin yanı sıra ruhsal ve zihinsel bedenle de alakalıdır. Aşkı, sevgiyi, güveni temsil eder. Bilgeliğin çakrasıdır. Kalp çakra açık kişiler özgüvenli, merhametli ,bilge, sakin ve huzurlu kişilerdir.  Kalp Çakra, çakra sisteminin merkezidir. Bedenin alt ve üst kısmındaki çakraları düzenler ve yönetir. Rengi yeşildir. Sarı renkli Güneş sinirağı çakrası ile mavi renkli boğaz çakrası arasında yer alır. Kalp çakra tek başına çalışmaz tüm çakralar ile bağlantısı vardır. Yeşil ve pembe renkli taşların kullanılması kalp çakrasının temizlenmesi ve onarılmasında faydalıdır.

Çalışma problemi olması ya da hiç çalışmaması halinde

Kalp çakrasında sorun olan kişilerde genellikle kalp sorunları, panik atak, nefes darlığı, fobi, damar tıkanıklığı, yüksek yada düşük tansiyon, kronik yorgunluk gibi rahatsızlıklar görülür. Kişilik olarak ise sevgisizlik, saldırganlık, hoşgörüsüzlük, kıskançlık, cimrilik gibi durumlar görülür.

  • Kırılganlık.
  • Alınganlık.
  • Karamsarlık.
  • Gerilim.
  • İç sıkıntısı.
  • Her türlü bağımlılıklar.
  • Kendini küçümseme / Kendine acıma.

İfade tarzı: Fiziksel fonksiyonlarla bağlantılıdır. Pozitif anlamda dengeli, negatif anlamda ise içe dönüklüğün ifadesini dile getirir.

Kalp Çakrası Künye

Bulunduğu Yer

Kalp

Renk

Yeşil ikincil olarak pembe

En Önemli Taşları

Zümrüt, Aventurin, Yeşim, Yeşil Turmalin, Malakit, Yeşil Akik, Zeberced, Krizopraz, Zoisit, Kantaşı, Anyolit, Pembe kuvars

Etkilediği Sistemler

Kan Dolaşımı Sistemi, Solunum Sistemi, Bağışıklık sistemi,

Etkilediği Salgı Bezleri

Timüs Bezleri
Önceki İçerikBoğaz Çakrası ve Taşlar
Sonraki İçerikGüneş Sinirağı Çakrası ve Taşlar
2004 yılından bu yana gerek mesleki gerekse hobi olarak Doğal Taşlara ilgi duyuyor ve bu konuda yerli ve yabancı kaynakları araştırarak bilgi ediniyorum. Edindiğim değerli ve yarı değerli taşlar hakkındaki bilgi birikimini 2012 yılında yazıya dökmeye karar verdim. Basılı bir kitapta toplamaktansa online platformda olması daha faydalı olur diye düşündüm ve degerlitaslar.gen.tr websitesi kuruldu. :)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

one × 5 =