Alın Çakrası ve Taşlar

3

6- Alın Çakrası  (Üçüncü Göz Çakrası, Ajna Chakra)

Alın çakrasının iki kaşın ortasında olduğu varsayılır. Bu sebeple diğer bir adı da 3. göz çakrası’dır. Alın çakrası sağlıklı çalışan kişiler genelde mantıkları ile değil sezgileri ile hareket ederler. Sezgileri kuvvetlidir. Alın çakrası özünde görünenin arkasındakini görme, gerçekleri hissetmeyi, zihinsel gücü, hafızayı, egoyu, iradeyi, algıyı, şefkati, altıncı hissi, hayal gücünü temsil eder. Alın çakrası açık kişiler bağışlayıcı kişiliğe sahiptir. Affetmeyi bilirler. Alın çakrasının rengi koyu mavi, lacivert ve ikincil olarak ta mor ve sarıdır. Bu sebeple alın çakrasını açmak için lacivert, mor ve sarı renkli taşlar kullanılabilir.

Çalışma problemi olması ya da hiç çalışmaması halinde:

Alın çakrasının çalışmaması halinde baş ağrısı, migren, görme bozuklukları, sinüzit, nezle, saman nezlesi, anoreksiya, obezite, kulak çınlaması, asabiyet, depresyon gibi rahatsızlıklar görülebilir. Alın çakrası kapalı olan kişilerde genellikle dikkat dağınıklığı ve stresli ruh hali görülür. Bencillik, hayata küskünlük, nefret, konuşma problemleri görülebilir.

  • Mutsuzluk.
  • Bunalım.
  • Depresyon.
  • Aşırı ego.
  • Maddiyatçılık.
  • Kibir.
  • Disiplinsizlik.

İfade tarzı: Beyine hitap eder, pozitif anlamda öz güveni, negatif anlamda toplumsal bilincin ifadesini dile getirir.

Alın Çakrası Künye

Bulunduğu Yer

Kaşların ortası

Renk

Çivit Mavi, Lacivert, Koyu mor, ikincil renk sarı

En Önemli Taşları

Lapis Lazuli, Sodalit, Safir, Mavi Turmalin, Azurit, Tanzanit, İyolit, Kehribar, Sitrin, Sarı Kaplangözü

Etkilediği Sistemler

Merkez Sinir Sistemi ve Hormonal Sistem

Etkilediği Salgı Bezleri

Epifiz, Talamus, Hipotalamus
Önceki İçerikTepe Çakra ve Taşlar
Sonraki İçerikAzurit
2004 yılından bu yana gerek mesleki gerekse hobi olarak Doğal Taşlara ilgi duyuyor ve bu konuda yerli ve yabancı kaynakları araştırarak bilgi ediniyorum. Edindiğim değerli ve yarı değerli taşlar hakkındaki bilgi birikimini 2012 yılında yazıya dökmeye karar verdim. Basılı bir kitapta toplamaktansa online platformda olması daha faydalı olur diye düşündüm ve degerlitaslar.gen.tr websitesi kuruldu. :)

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

two × 3 =