Tepe Çakra ve Taşlar

0

7 – Tepe Çakra (Taç Çakra, Sahasrara CHAKRA)

Tepe Çakra özünde içsel bilgelik, evrensel bilinç, iç huzur, gerçek aşk gibi olguları temsil eder.  Tepe çakrası düzgün ve sağlıklı çalışan kişiler güçlü bir hafıza ve ilham kaynağına sahip olurlar. İnsanlara ve tüm canlılara karşı nezaketli ve sevgi doludurlar. Empati çakrasıdır. Tepe çakranın rengi mor’dur. Mor ve beyaz renkli taşlar çakranın uyarılması ve onarılmasında etkilidir.

Çalışma problemi olması ya da hiç çalışmaması halinde:

Tepe çakrasının çalışmaması durumunda meydana gelebilecek rahatsızlıklar, Depresyon, Parkinson, Şizofreni, Alzheimer, Bunama, Epilepsi, Baş Dönmesi, Panik Atak, Aşırı Uyuma gibi durumlardır. Tepe çakrası çalışmayan yada az çalışan kişiler hormonal sistemleri ile ilgili sorunlar yaşayabilirler. Ruhsal olarak ise kendini üstün görme, başkalarını düşünmeme, duygusuzluk gibi durumlar görülebilir.

  • Uyku bozuklukları,
  • Kararsızlık,
  • Olumsuzluk,
  • Neşesizlik,
  • Kötü hafıza,
  • Aşırı sinirlilik hali,
  • Sık baş ağrısı.

İfade tarzı: Hayat fonksiyonlarına yöneliktir. Pozitif anlamda sevgiyi, negatif anlamda insanlar üzerinde hakimiyet ifadesini dile getirir.

Tepe Çakra Künye

Bulunduğu Yer

Kafatasının üst noktası

Renk

Mor, ikincil renk beyaz

En Önemli Taşları

Kristal Kuvars, Ametist, Çeroit, Lepidolit, Elmas, Morganit

Etkilediği Sistemler

Merkez Sinir Sistemi

Etkilediği Salgı Bezleri

Epifiz, Talamus, Hipotalamus

 

Önceki İçerikErzurum’da 68 Çeşit Maden ve Değerli Taş Keşfedildi.
Sonraki İçerikAlın Çakrası ve Taşlar
2004 yılından bu yana gerek mesleki gerekse hobi olarak Doğal Taşlara ilgi duyuyor ve bu konuda yerli ve yabancı kaynakları araştırarak bilgi ediniyorum. Edindiğim değerli ve yarı değerli taşlar hakkındaki bilgi birikimini 2012 yılında yazıya dökmeye karar verdim. Basılı bir kitapta toplamaktansa online platformda olması daha faydalı olur diye düşündüm ve degerlitaslar.gen.tr websitesi kuruldu. :)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

4 × five =