Değerli Taşlar Hakkında

2


Değerli taşlar hakkında bilgi vermek amacıyla 2012 yılında kurduğumuz web sitemizin ilk yazısıydı bu sayfa… O yüzden bizim için pek bi’ kıymetli. 🙂 Zaman içerisinde çok gelişti, çok büyüdü web sitemiz. Her zaman en doğru bilgiyi en sade şekli ile vermeye çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz…

Değerli Taşlar Hakkında Kısaca;

Değerli taşlar ,diğer adıyla doğal taşlar günümüzde takılarımızda , güzellik merkezlerinde, iş yerlerimizde ve evlerimizde yerlerini almaya başladılar. İlk çağlardan buyana şifa kaynağı olarak kabul edilen taşlar hiçbir işleme tabi tutulmadan doğal olarak satılıyor. İş yerleri ve evlerde dekor amaçlı kullanılan taşların ruhsal sıkıntılara ve bazı rahatsızlıklara iyi geldiğine inanılıyor. Takı olarak kullanmak ya da takınızı kendiniz oluşturmak istediğinizde işlenmiş hallerini bulmanızda mümkün.

Rengarenk, ışıl ışıl, büyüklü küçüklü bu taşların her birinin ayrı bir özelliği ve enerjisi var. Paylaşımlara başlamadan önce belirtmek isterim ki, size bu konuda kesin yanıt verecek bir otoritenin söz konusu olmadığını bilmelisiniz. Taşların ne şekilde kullanılacağına dair; herhangi bir taşın, hangi şekilde kullanınca hangi güçte etki ettiğini inceleyen ve “kontrollü deneyler” yapan bir kurum yok. Taşların kullanım şeklini belirleyen bütün bu bilgiler, yüzyıllardır bu taşları kullan kişilerin yorumlarına göre ortaya çıkarlar ve bu nedenle elbetteki hiçbiri için “kesinlikle bu doğrudur” denilemez. Bu yüzden taşlar asla tek başına bir tedavi aracı olarak kullanılamazlar ancak taşların etkilerinin olduğu da yadsınamaz bir gerçektir.

Peki bu etkilerin inanmakla ilgisi var mıdır? Bu konuda taşların enerjisi gözle görülür bir durum olmadığı için, bir taşı kullandığınızda ve etkisini hissettiğinizde “inandığımız için oluyor” şeklinde düşünmeniz çok normaldir.
Peki ya bitkide böyle bir şey söz konusu olabilir mi? Bitki “öyle olduğuna inandığı için” bir taşın etkisini hissedebilir mi? Kristal Mucizesi (Crystal Healing) adlı kitabın yazarı Edmund Harold’un, kitabında anlattığı deneyine bir bakalım:

“Bir kadın, daha sonra bahçesine dikebilmek için, birkaç limon otuna kök saldırmaya çalışıyordu. Onu su dolu bir kaba yerleştirerek, kabı güneşli bir pencere çıkıntısına koydu; ancak ot çok az bir gelişme göstermişti. Kadına, kaptan beş-on cm. uzaklığa yerleştirilecek bir kuvars kristalinin gelişimi uyarabileceğini söyledim. Dediğimi yaptı, kristali pencereden iyice uzağa yerleştirdi. Bitki o sırada ışığa doğru eğilmiş, güneşin yaşam verici ışınlarını massetmeye çalışıyordu. Birkaç gün içinde bitki gelişme modelini tersine çevirerek, güneşe sırt çevirip kuvars kristaline, onun uyarımına yöneldi. Daha da önemlisi, kadının büyük bir hoşnutlukla tanık olduğu gibi, büyümeye başladı.”

Değerli taşlara verilen “değerli” sıfatının sadece basit bir sıfat olmadığını taşları kullandığınızda anlayacaksınız. Değerli Taşlar hayatınızın bir parçası olacak.

 

Sonraki İçerikTaş Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
2004 yılından bu yana gerek mesleki gerekse hobi olarak Doğal Taşlara ilgi duyuyor ve bu konuda yerli ve yabancı kaynakları araştırarak bilgi ediniyorum. Edindiğim değerli ve yarı değerli taşlar hakkındaki bilgi birikimini 2012 yılında yazıya dökmeye karar verdim. Basılı bir kitapta toplamaktansa online platformda olması daha faydalı olur diye düşündüm ve degerlitaslar.gen.tr websitesi kuruldu. :)

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

5 × one =