2022 Kaplan Yılı Nedir? Özellikleri Nelerdir?

1

Kaplan yılı, Çin ay takvimine göre hesaplanan, Çin astrolojisine göre Kaplan burcunuda simgeleyen bir zaman dilimi. Çin Yeni Yılı, Ay takvimine göre yeni yıla 1 Şubat 2022 Salı günü girdi, bu yeni yıl Kaplan Yılı olarak kutlanıyor.

Çin Takvimi ve Kaplan Yılı

Geçtiğimiz yıl “Öküz Yılı” olarak kutlanmıştı. Öküz, Çin kültüründe ağırbaşlılık, gerçekçilik, çalışkanlık ve yaratıcılığı temsil ediyordu.

Bu yıl ise Kaplan yılı… Kaplan Çin kültüründe tüm hayvanların kralıdır. Gücü, cesareti ve bağımsızlığı temsil eder. Çin takvimine göre “2022 Kaplan Yılı” olarak kutlanıyor. Bu yıl 60 yılda bir gelir ve Çin burcuna göre kaplan burcuna sahip kişilerin yanı sıra herkes için farklı şans kapılarını aralayan özel bir yıldır. 1 Şubat 2022’de başladı ve 21 Ocak 2023’te sona erecek.

Kaplan GözüBizde bu yıl boyunca kendimizi Kaplanın enerjisiyle hizalayabilir ve bu enerjiyi kendimiz için kullanabiliriz. Kaplanlar cesur ve güçlüdür, bağımsızlıklarına son derece değer verirler.

Bu yıl, bir birey olarak gerçekte kim olduğunuzu belirlemek için zaman ayırmanız için mükemmel bir zaman. İnandığınız yada dilediğiniz şey için harekete geçin ve içinizdeki cesaret ve güçten yararlanın. Bu aşamada doğal taşlardan destek almayıda deneyebilirsiniz.

Kaplan Gözü Taşı

Kaplan Gözü taşının enerjisi Kaplanın enerjisi gibidir ve 2022 için mükemmel bir taştır. Sizi bir kaplanın cesaret ve güç gibi temel özellikleriyle doldurur, odaklanmanızı ve dengelenmenizi sağlayarak başarılı olmanızı sağlar. Şans getirir, bolluk ve bereket getirir. Kaplan gözü taşı hakkında özellikleri, faydaları, temizliği ve bakımı gibi daha detaylı bilgi için ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz.

İstersek, odaklanırsak ve gerçekten inanırsak neden olmasın, bence denemeye değer…Önceki İçerikAlmandin
Sonraki İçerikÇeroit Taşı (Charoite)
2004 yılından bu yana gerek mesleki gerekse hobi olarak Doğal Taşlara ilgi duyuyor ve bu konuda yerli ve yabancı kaynakları araştırarak bilgi ediniyorum. Edindiğim değerli ve yarı değerli taşlar hakkındaki bilgi birikimini 2012 yılında yazıya dökmeye karar verdim. Basılı bir kitapta toplamaktansa online platformda olması daha faydalı olur diye düşündüm ve degerlitaslar.gen.tr websitesi kuruldu. :)

1 Yorum

 1. Merhabalar,
  Öncelikle böyle güzel bir site hazırladığınız için teşekkür ederim. Taşlar hakkında hem ayrıntılı olan ve hem de sıkıcı olmayan bu hüzel sayfayı bulduğum için çok mutluyum.

  Kaplan yılı doğumlu olduğumu bir kaç ay önce öğrendim. Ve son zamanlarda da inanılmaz bir şekilde aşerer gibi kaplan gözü taşı almak, takmak ve ona dokunmak istiyorum. Şimdi sizin bu tazınızı okuyunca deyim yerindeyse “taşlar yerine oturdu”.
  Sanırım en kısa zamanda bir kaplan gözü taşı almak farz oldu.

  Sayfanızı keşfettiğim için çok memnunum. Kolaylıklar dilerim.

  Saadet.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

fifteen − 11 =