Swarovski Taş Nedir?

0

Swarovski Nedir?

swarovski-kupeSwarovski taş, adını 19. yüzyıl sonlarında Daniel Swarovski tarafından kurulan Swarovski firmasından alır. Swarovski taşlar, gerçek pırlanta değillerdir. Kristal taşlara özel kesim teknikleri uygulanarak ve pürüzsüz bir görünüm verilerek pırlanta görünümünün elde edildiği taşlardır.

Çocukken cam ve kristal üretimi yapan bir fabrikada çalışan Daniel Swarovski, İlerleyen dönemlerde kristal kesme makinesinin icat etmiştir. Üzerinde 9 yıl çalıştığı bu makinenin patentini 9. yılın sonunda almayı başarmış ve kendi firmasını kurmuştur.

Swarovski Taşlar Nasıl Yapılır?

1989 yılında İtalyan tasarımcılar ile çalışmaya başlayan Swarovski, birçok yaratıcı tasarım sunmuştur. Bu tasarımlar arasında mücevherler başta olmak üzere el çantaları, kıyafet aksesuarları, kemerler yer almıştır. 1913 yılına gelindiğinde Swarovski, kusursuz kristal kesebilen bu icadını piyasaya sürmüştür.
kupeÜrettikleri ilk ürünlerinde çiçek logosu kullanılmış ancak daha sonraki dönemlerde kuğu logosu kullanılmaya başlamıştır.

Kurulduğu ilk günden bugünlere kadar sürekli gelişen ve büyüyen firmanın bugün dünyanın her köşesinde lüks mağazaları yer almaktadır.

Trolit adında kıyafet makinesi, Signity adında dekoratif taşlar, Kristal bileme makinesi, Swareflex adında yansıtıcı camlar, Crystal Fabric adı ile kristaller, Crystal Time adı ile de muhteşem saatler üretilmiştir. Ayrıca ev dekorasyonunda da kullanılan birçok ürün piyasaya sürülmüştür.

Kristal taş nedir?

 Kristal taşlar, kaya kristali, cam ya da akrilikten yapılan suni yani yapay elmaslardır.Camın alt kısmının metal tozlarla kaplaması ile elde edilen kristal taşların kullanışlılığı inanılmaz ölçüde artmıştır.Kristal Taşlar elmasların yapayı olarak kullanılır. Bazı üreticilerin elmasların gün ışığındaki parıldama efektlerinin de kristal taşlarda yakalanması ile daha fazla kullanılmaya başlamıştır.

Önceki İçerikManyetit (Mıknatıs Taşı)
Sonraki İçerikApofilit
2004 yılından bu yana gerek mesleki gerekse hobi olarak Doğal Taşlara ilgi duyuyor ve bu konuda yerli ve yabancı kaynakları araştırarak bilgi ediniyorum. Edindiğim değerli ve yarı değerli taşlar hakkındaki bilgi birikimini 2012 yılında yazıya dökmeye karar verdim. Basılı bir kitapta toplamaktansa online platformda olması daha faydalı olur diye düşündüm ve degerlitaslar.gen.tr websitesi kuruldu. :)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

9 + fourteen =