Bağışıklık Sistemi Güçlendiren ve Koruyan Taşlar

2

Bağışıklık Sistemi çok önemli… İçinde bulunduğumuz bu tuhaf dönemde virüs, hastalık, deprem gibi birçok kötü durumla karşı karşıya kaldık. 2020 bizi oldukça fazla zorluyor ve enerjimizi tüketiyor.  Özellikle dünyayı saran koronavirüs salgını sebebi ile son haftalarda evlere kapandık, kendimizi karantina altına aldık. Umarız bu süreci en kısa zamanda, en az zarar ile atlatabiliriz.

Günlerdir evlerimizde dışarı çıkmadan mümkün olduğunca bu virüsten uzak durmaya çalışıyoruz. Dışarı çıkamamak birçoğumuzda normal olarak yoğun strese sebep oldu. Bu virüs hakkında hergün birçok haber okuyoruz, duyuyoruz ve artık bildiğimiz birşey varsa mümkün olduğunca bu virüsten uzak durmak ve bağışıklığımızın güçlü olması gerektiği… Bu sebeple bağışıklık sistemi destekleyen ve stresi azaltan taşları bir araya toplamak istedim.Şunu önemle belirtmek isterim ki bu yazı virüsten korunmak için şu taşları kullanın yazısı değildir! Burada bahsedilen taşlar tek başına bir hastalığın çaresi değildir ve asla doktora danışmanın yerine geçemez!! Sadece kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak, stresi azaltan ve bağışıklığa olumlu etkileri olan taşların enerjilerinden faydalanmanız amacıyla hazırlanmıştır.

Bağışıklık Sistemi Koruyan Taşlar

Kehribar

Kehribar ağrıları almasının yanında iyi bir şifa taşıdır ve bağışıklık sistemini güçlendirmesi ve sağlıklı tutması ile bilinir. Son dönemde hem yetişkin hem de bebekler için sıklıkla kullanılıyor.

Ametist

Vücuttaki negatif enerjiyi pozitif enerjiye çevirmesi ile bilinen şifa taşlarından biri de Ametist taşıdır. Kuvars ailesinin gözde üyesi aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirmesi ve vücudu arındırması ile de bilinir.

Lüle Taşı

Eskişehirimizin göz bebeği lületaşı da içerdiği mineraller sebebi ile bağışıklığı destekleyen taşlardan. Lüle taşı aynı zamanda hafızayı güçlendiriyor ve Alzheimer hastalığına karşı da direnci artırıyor. Tiroid bezi için de faydalarını hatırlatmadan geçmeyelim.Ametrin

Kuvars grubu başlı başına şifa kaynağıdır. Ametrin ise Sitrin ve Ametist taşının kaynaşması ile oluşan bir taştır. Hem sitrin hem de ametist taşının özelliklerini taşıyan Ametrin, bağışıklık sistemini sağlıklı tutar ve vücudun dengesini sağlar.

Kan Taşı

Kan taşı diğer adı ile Helyotrop, kanı temizler ve bağışıklık sistemini güçlü tutar. Ayrıca bedendeki elektrik yükünü topraklar ve stresi azaltır.

Aragonit

Birçok hastalığa iyi gelen Aragonit, bağışıklık sistemi içinde güçlendirici etkiye sahiptir. Fiziksel ve ruhsal olarak birçok rahatsızlığa iyi gelen bir taştır.

Topaz

Eski zamanlardan bu yana kullanılan ve en kudretli taşlardan biri olduğuna inanılan Topaz’ın, göz hastalıklarına ve veba gibi salgın hastalıklara iyi geldiği söylenir. Kuvars grubu ailesinden olan Topaz aynı zamanda bağışıklık sistemini de güçlü tutar.

Himalaya Tuz Lambası

Himalaya tuz lambaları negatif  iyon yayarak iç mekanlardaki hava kalitesini arttırır. Doğal bir negatif iyon jeneratörü olan bu lambalar gerçek anlamda birer hava vitamin depolarıdır. Dünyanın birçok yerinde alerjik rahatsızlık ve astım hastalığı tedavisinde kullanılmaktadırlar. Bulunulan mekanın elektromanyetik yükünü ve radyasyon etkilerini azaltır. Bu sayede stresi azaltır.

Himalaya Tuz lambalarının bulunduğunuz ortamlardaki soluduğunuz havada bulunan toz, polen ( yabani ot, çim, ağaç, ve ot poleni) hayvan tüyleri, toz zerrecikleri, sigara dumanının oluşturduğu bakterileri yok ettiği belirtilmiştir. Bu sayede yaşam alanlarındaki havanın kalitesini de arttırarak bağışıklığımızın güçlü olmasını sağlarlar.

Önceki İçerikCopal Nedir? Kehribar’dan Farkı ve Özellikleri
Sonraki İçerikMistik Topaz
2004 yılından bu yana gerek mesleki gerekse hobi olarak Doğal Taşlara ilgi duyuyor ve bu konuda yerli ve yabancı kaynakları araştırarak bilgi ediniyorum. Edindiğim değerli ve yarı değerli taşlar hakkındaki bilgi birikimini 2012 yılında yazıya dökmeye karar verdim. Basılı bir kitapta toplamaktansa online platformda olması daha faydalı olur diye düşündüm ve degerlitaslar.gen.tr websitesi kuruldu. :)

2 YORUMLAR

  1. Merhaba
    Her taşın farklı frekansı olduğuna göre farklı taşların birlikte kullanımı zararlı olur mu? Mesela bolluk bereket taşları ve bağışıklık güçlendirici 3-4 çeşit taş bir arada kullanılabilir mi ?
    Teşekkürler

    • Merhaba,
      Birkaç çeşit taşın birlikte kullanılmasında bir sıkıntı olmaz ancak çok fazla taşı birlikte kullanırsanız enerji yüklemesi olacağı için ağır gelebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

nineteen + 19 =