Deniz Suyu (Tuzlu Su) ile Doğal Taş Temizliği

0

Doğal taşlarımızın enerji temizliği için birçok farklı yöntem var. Su ile arındırma, 1 gece kuru toprağa gömme, birkaç saat tuz lambası yanında bekletme, selenit taşı üzerinde nötrleme, tütsüleme, güneş ışığı, dolunay ışığı, tuzlu su (deniz suyu) vb.

Deniz suyu ile taşların enerji temizliği yani tuzlu su bu yazımızın asıl konusu. Amacımız doğanın verdiğini yine doğanın enerjisi ile temizlemek, enerjisini yenilemek ve yeniden şarj etmek..

Tuz, tarih boyunca istenmeyen enerjiyi emmek ve olumsuzlukları uzaklaştırmak için kullanılmıştır. Su zaten başlı başına en etkili arındırıcılardan biri.

Eğer bir deniz ya da okyanus yakınındaysanız daha şanslısınız, bir kase taze tuzlu su ile doğal taşınızın negatif enerjisini temizleyebilirsiniz. Deniz yakınında değilsenizde sorun değil, bir çorba kaşığı deniz, kaya veya sofra tuzunu bir kase temiz suya karıştırın. Taşınızın tamamen suya battığından emin olun ve birkaç saat ila bir gün arasında ıslanmasına izin verin. Tamamlandığında durulayın ve kurulayın.

Yaklaşık süre: 12-24 saat

Bu yöntemi kullanabileceğiniz taşlar: Kristal kuvars, sitrin, ametist, pembe kuvars gibi kuvars grubuna ait sert taşlar için kullanabilirsiniz.

Bu yöntemi kullanmamanız gereken taşlar: Yazılarımızda sürekli vurguladığımız gibi her taş su ve tuzlu su ile temizliğe uygun değildir. Bazı taşların sertlik derecesi, kimyasal yapısı, fiziksel özellikleri farklıdır. Bu aşamada taşınızı tanımanız çok önemli.

Tuzlu suda hatta suda bekletmek taşınızın parçalanmasına, çözünmesine, fiziksel yapısının bozulmasına (matlaşmasına yada oksitlenmesine) sebep olabilir. Birkaç örnek vermek gerekirse; malakit, selenit, halit, kalsit, hematit, lepidolit ve angelit gibi yumuşak, gözenekli veya eser metaller içeren taşlar su ve tuzlu su ile temizlemeye uygun değildir.

Faydalı olması dileğiyle…

deniz-suyu-dogal-taslar

Önceki İçerikFuksit (Fuchsite)
Sonraki İçerikMavi Akik ve Mavi Dantel Akik
2004 yılından bu yana gerek mesleki gerekse hobi olarak Doğal Taşlara ilgi duyuyor ve bu konuda yerli ve yabancı kaynakları araştırarak bilgi ediniyorum. Edindiğim değerli ve yarı değerli taşlar hakkındaki bilgi birikimini 2012 yılında yazıya dökmeye karar verdim. Basılı bir kitapta toplamaktansa online platformda olması daha faydalı olur diye düşündüm ve degerlitaslar.gen.tr websitesi kuruldu. :)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

20 + nine =