Sodalit Nedir?

sodalite Yay Burcunun sembolü olan Sodalit, çivit mavisi renginde değerli bir doğal taştır. Sodalit, alüminyum silikat mineralidir ve magmatik kayaçlarda oluşur. Görünüş ve renk olarak lapise benzeyen bir taş olduğu için Lapis Lazuli ile karıştırılmamalıdır.

Sodalit Taşı Özellikleri

Sodalit, ismini içeriğindeki yüksek sodyum mineralinden almaktadır.  Mavi üzerinde beyaz çizgi yada benekler bulunur. Az da olsa bazen bünyesinde Pirit yada Lapis bulunabilir. Lapis Lazuli ile çokça karıştırılan Sodalitin Lapisten farkı mavisinin tonu ve üzerindeki beyazlıklarıdır.

Başlıca çıkarıldığı ülkeler Brezilya ve Kanada olsa da ABD, Rusya, Romanya, Fransa, Hindistan, Myanmar, Nemibya’da da çıkarılan Sodalit Taşı ülkemizde nadir bulur.

Sodalit taşı psişik yetenekleri ortaya çıkaran bir taş olmasının yanı sıra fiziksel olarak ta birçok faydası olan bir doğal taş (değerli taş)’tır.

Sodalit taşı özgüveni arttırır, heyecanı bastırır. Özellikle topluluk karşısında konuşma yapacaksanız yada bir topluluğa hitap edecekseniz üzerinizde bir sodalit bulundurmanız faydanıza olacaktır. Sodalit yüksek enerjili bir taştır. Sezgileri güçlendirir, Boğaz ve alın çakraları için etkilidir.

Sodalit, boğaz rahatsızlıklarına iyi geldiği gibi yolculuk sırasında mide bulantısı çeken kişilere de fayda sağlayabilmektedir. Duygu ve düşüncelerini açıkça belirtemeyen kişilerde çekingenliği azaltır, cesaret verir. Kişilerin üzerindeki gerginliği azaltır. Eger çekingen birisiyseniz, bu taşı kalbinize yakın olarak taşıyın.

Taşınızı temizlerken 5 dakika güneş ışığında bekletmeniz ve nemli bir bezle silmeniz yeterlidir. Sabunlu su taşınızı matlaştırarak ona zarar verecektir. Sodalit taşı Yay Burcu için uğur taşı olarak kabul edilir.Sodalit Taşı Faydaları

  • sodalit-taşı Sodalit  bütün boğaz rahatsızlıklarına iyi gelir. Boğazdaki şişlikleri ve iltihapları azaltır. Bu amaçla kullanımında, kullanılan taş en az şiş ya da iltihaplı bölge kadar büyük olmalıdır.
  • Depresyona giren kişilerin, uyuşturucu madde kullanan kişilerin normal hallerine dönmesine yardım eder.
  • Kişiyi hem bu dünyanın gerçeklerinde tutar, hem de ruhuyla güçlü bir bağ kurmasını sağlar.
  • Zihninizdeki gereksiz sesleri susturarak, gereksinim duyduğunuz konuya yoğunlaşmanıza yardım eder. Böylece asıl düşüncelerinizin farkına vararak amaçlarınızı belirleyebilirsiniz.
  • Konsantrasyonu artırmak amacıyla kullanılabilir. Zihin açıklığı verir, odaklanmayı kolaylaştırır.
  • Duygularını ve düşündüklerini kolayca ifade edemeyen kişilerin bu taşı boyun bölgelerinde kullanmaları onları rahatlatır. Böylece gerginlikleri kaybolur ve kelimeler rahatça ağızlarından dökülür. Bu iyileşmede, düzenli olarak kullanıldığında başarılı sonuçlar elde edilir. Eğer çekingen birisiyseniz, bu taşı kalbinize yakın olarak taşıyın.
  • Yolculuk sırasında mide bulantısı çekenlere iyi gelir.

Künye

Sertlik

6

Temizleme

Güneş (5 dakika)

Kimyasal Formül

Na4Al3(SiO4)3Cl

Renk

Koyu mavi, çivit mavisi, beyaz çizgili, opak

Çıkarıldığı Yerler

Brezilya, Kanada, ABD, Rusya, Romanya, Fransa, Hindistan, Myanmar, Nemibya

Çakralar

Boğaz, Alın

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here