gokkusagi-kuvars

Titanyum Kuvars Nedir?

Kuvars, eşsiz kristal formu ile gezegendeki en güçlü, şifa verici ve enerji arttırıcı değerli taşlardan biridir. Kuvars grubuna ait birçok taşa dair bilgiyi daha önce vermiştik. Şimdi sıra Titanyum Kuvars’ta. Aslında Titanyum kuvars çok bilinen ve yaygın kullanılan bir taş değil.  Ancak göz kamaştırıcı renklerinden dolayı takı olarak tercih edilmektedir.

Titanyum kuvars bir diğer deyişle gökkuşağı kuvarsı, kuvars taşının titanyum ve altınla birleşmesi ile oluşur. Doğada çok nadir olarak bulunduğundan dolayı günümüzde laboratuvar ortamında kuvars kristalinin altın ve titanyum ile kaplanması ile üretilmektedir.

Bedendeki tüm enerji merkezlerini harekete geçiren bu değerli taşlar, yaşam için gereken hayat enerjisini, coşkuyu ve hazzı ortaya çıkarır. Geçmişten gelen pişmanlık ve keder gibi olumsuzluklardan kişiyi arındırır. Kullanan kişiyi duygusal olarak olumsuzluklardan arındırdığı için ilişkiler üzerinde olumlu etkileri vardır. Kötü giden ilişkiler için faydalı bir taştır. Bu taş sayesinde ilişkiler canlı ve uyumlu kalırlar.

Titanyum Kuvars Faydaları

  • Evrensel aşk farkındalığını uyarır,
  • Olumsuzlukları çeker,
  • Negatif enerjiyi içerisinde toplar,
  • Bedene ve ortama şifa enerjisi yayar

Künye

Sertlik 7
Özgül Ağırlık
Kimyasal Formül ve Grubu
Renk Gök kuşağı renklerinde, yanar dönerli, kristal yapıda
Çıkarıldığı Yerler Çok nadir bulunur
Çakralar Tüm çakralar

 

Önceki İçerikRutil Kuvars
Sonraki İçerikManyetit (Mıknatıs Taşı)
2004 yılından bu yana gerek mesleki gerekse hobi olarak Doğal Taşlara ilgi duyuyor ve bu konuda yerli ve yabancı kaynakları araştırarak bilgi ediniyorum. Edindiğim değerli ve yarı değerli taşlar hakkındaki bilgi birikimini 2012 yılında yazıya dökmeye karar verdim. Basılı bir kitapta toplamaktansa online platformda olması daha faydalı olur diye düşündüm ve degerlitaslar.gen.tr websitesi kuruldu. :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here