Titanyum Kuvars

0

gokkusagi-kuvars

Titanyum Kuvars Nedir?

Kuvars, eşsiz kristal formu ile gezegendeki en güçlü, şifa verici ve enerji arttırıcı değerli taşlardan biridir. Kuvars grubuna ait birçok taşa dair bilgiyi daha önce vermiştik. Şimdi sıra Titanyum Kuvars’ta. Aslında Gökkuşağı güzelliğindeki bu kuvars çok bilinen ve yaygın kullanılan bir taş değil.  Ancak göz kamaştırıcı renklerinden dolayı takı olarak tercih edilmektedir.

Bilinen diğer ismi ile gökkuşağı kuvarsı, kuvars taşının titanyum ve altınla birleşmesi ile oluşur. Doğada çok nadir olarak bulunduğundan dolayı günümüzde laboratuvar ortamında kuvars kristalinin altın ve titanyum ile kaplanması ile üretilmektedir.

Bedendeki tüm enerji merkezlerini harekete geçiren bu değerli taşlar, yaşam için gereken hayat enerjisini, coşkuyu ve hazzı ortaya çıkarır. Geçmişten gelen pişmanlık ve keder gibi olumsuzluklardan kişiyi arındırır. Kullanan kişiyi duygusal olarak olumsuzluklardan arındırdığı için ilişkiler üzerinde olumlu etkileri vardır. Kötü giden ilişkiler için faydalı bir taştır. Bu taş sayesinde ilişkiler canlı ve uyumlu kalırlar.

Titanyum Kuvars Temizliği ve Bakımı

Kuvars grubu ailesine ait olan taşınızın temizliğini diğer kuvars taşlarında olduğu gibi 1 gece duru suda bekleterek, 1 gece toprağa gömerek, tütsüleyerek, selenit yada tuz lambası yanına koyarak enerji temizliğini ve nemli bir bez ile silerek bakımını yapabilirsiniz. Fiziksel temizliğini yaparken deterjan, sabun vb. herhangi bir kimyasal kullanmamalısınız.

Titanyum Kuvars Faydaları

  • Evrensel aşk farkındalığını uyarır,
  • Olumsuzlukları çeker,
  • Negatif enerjiyi içerisinde toplar,
  • Bedene ve ortama şifa enerjisi yayar

Künye

Sertlik 7
Özgül Ağırlık
Kimyasal Formül ve Grubu
Renk Gök kuşağı renklerinde, yanar dönerli, kristal yapıda
Çıkarıldığı Yerler Çok nadir bulunur
Çakralar Tüm çakralar

 

Önceki İçerikBeril
Sonraki İçerikManyetit (Mıknatıs Taşı)
2004 yılından bu yana gerek mesleki gerekse hobi olarak Doğal Taşlara ilgi duyuyor ve bu konuda yerli ve yabancı kaynakları araştırarak bilgi ediniyorum. Edindiğim değerli ve yarı değerli taşlar hakkındaki bilgi birikimini 2012 yılında yazıya dökmeye karar verdim. Basılı bir kitapta toplamaktansa online platformda olması daha faydalı olur diye düşündüm ve degerlitaslar.gen.tr websitesi kuruldu. :)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

four + ten =