Empati Yönü Kuvvetli Kişilerin İhtiyacı Olan 10 Güçlü Doğal Taş

2

Empati Nedir?

guclu-taslarEmpati (eşduyum), bir kişinin kendisini karşısındaki insanın yerine koyarak onun duygularını ve düşüncelerini doğru olarak anlaması olarak tanımlanır. Bazı insanların empati yönü oldukça kuvvetlidir.

Empati ve Empat Arasındaki Fark

Empat ise daha üst seviyededir. Empati yeteneği çok gelişmiş kişilere ise Empat denilmektedir. Karşısındaki insanın duygu ve düşünce dünyasını olduğu gibi algılayıp hissedebilen ve sezebilen kişilerdir onlar. Karşısındaki kişinin duygularını birebir yaşabilirler. Bu herzaman güzel birşey değidir. Kimi zaman yorucu ve yıpratıcı olabilir.

Doğuştan bir empat olabilirsiniz yada empat değilsinizdir ama empati yeteneğiniz çok kuvvetli olabilir. Empati yapabilen herkes Empat değildir.

Empat kişiler diğer insanların enerjisinden çok kolay etkilenir ve kendisini bu enerjiden korumalıdır. Empatlar ve Empati yeteneği olan kişiler farkında olarak yada olmayarak, son derece hassas ve etraflarındaki insanların duygularını üstlenebilen insanlardır. Her durumda, etraflarındaki enerjileri filtrelerler. Ne kadar çok insan yaklaşırsa, o kadar fazla enerji ile karşı karşıya kalırlar. Buda o kişinin çok fazla enerjiye maruz kalmasına sebep olur ve kendini korumalıdır.Kişisel Enerjinizi Koruyabileceğiniz Doğal Taşlar

1. Lapis Lazuli

Lapis Lazuli, bulabileceğiniz en şaşırtıcı taşlardan biridir. Size psişik saldırılara karşı koruma sağlayacak ve stresi azaltacaktır. Onunla ne kadar çok zaman geçirirseniz o kadar çok huzur bulursunuz.

2. Mavi Kyanit

Bu taş gerçekten içimizdekinin en iyisini ortaya çıkarmak için çalışan bir taştır. Bu sayede kendimizi daha doğru bir şekilde ifade edebilir ve daha derin bir düzeyde iletişim kurabiliriz. Gerçeği konuşmamızı ve yüksek benliklerimizle daha uyumlu hale gelmemizi sağlar.

3. Siyah Turmalin

Siyah turmalin, kişiyi negatif enerjiden korumak için kullanılabilir. Daha olumlu olmanıza yardımcı olacak ve sizi hayata yeni bir bakış açısıyla yönlendirecektir. Bu taşı ne kadar çok kullanırsanız, karışıklığa neden olan aşırı durgun enerjilerle daha az uğraşmanız gerekecektir.4. Malakit

Bu taş kendi içinde değişim yaratan ve kalbimizin tutkularını beslemeye yardımcı olan bir taştır. Duygusal tıkanıklıkları giderir ve daha düzgün bir şekilde hissetmemize yardımcı olabilir. Güzel bir taş malakit ve her birimiz için getirdiği şeyler bundan daha da güzel.

5. Mavi Topaz

Bu taş, bilgeliği ortaya çıkaran ve yüksek benliklerimizle bağlantımızı geliştirdiği bilinen taştır. Bu taşın hayatımıza ne kadar fazla izin verirsek o kadar bağlantılı oluruz. Eğer rehberliğe ihtiyacınız varsa gidilecek taş budur.

6. Dumanlı Kuvars

Dumanlı kuvars, çevreye sahip olmak için harika bir taştır çünkü içeriden güç getirir. Bu taş, kendinizi karşı karşıya bulduğunuz ağrıları giderir ve kendinizi daha fazla koruma altında bırakır. Bu dünya olumsuzluklarla dolu olsa da bu taş olmadan, bu konuda fazla bir şey yapamayacaksınız.

7. Turkuaz

Bu taş herkesin yararlanabileceği bir taş. Çakralarınızın hizalı kalmasına yardımcı olacak ve muhtemelen ciddi bir şekilde ihtiyaç duyduğunuz bir sakinlik duygusu ortaya çıkaracaktır. En kötü anlarda sizi düzgün bir şekilde topraklamanıza yardımcı olacaktır.8. Ametist

Ametist, stresi azaltmanıza ve düzgün bir şekilde dengelemenizde size yardımcı olacak çok güçlü bir taştır. Hayatınızda bu taşın var olmasına ne kadar çok izin verirseniz o kadar mutlu olursunuz. Sezgisel tarafımızın kapılarını açar ve işlerin gerçekten akmasını sağlar.

9. Hematit

Bu taş çok güçlü ve dayanıklı bir taştır. Hematit, benlik saygımızı artırır ve hayatlarımızda mücadele edebileceğimiz farklı şeylerin üstesinden gelmemize yardımcı olur. Ne kadar çok takarsak veya ne kadar yakın tutarsak etrafımızdaki enerjiler o kadar pozitif olur.

10. Yeşim

Yeşim çok yaygın bir taştır. Yaşamlarımızda daha fazla sevgi yaratmamıza yardımcı olur ve genel olarak çok besleyici bir enerjidir. Bu taş, onu giyen kişiyi zarar görmekten koruyacak ve iyi niyetle koruyacaktır.

 

Önceki İçerikYakut (Ruby, Rubin)
Sonraki İçerikSelestit Taşı (Selestin)
2004 yılından bu yana gerek mesleki gerekse hobi olarak Doğal Taşlara ilgi duyuyor ve bu konuda yerli ve yabancı kaynakları araştırarak bilgi ediniyorum. Edindiğim değerli ve yarı değerli taşlar hakkındaki bilgi birikimini 2012 yılında yazıya dökmeye karar verdim. Basılı bir kitapta toplamaktansa online platformda olması daha faydalı olur diye düşündüm ve degerlitaslar.gen.tr websitesi kuruldu. :)

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

5 × 5 =