İkizler Burcu Taşları (21 Mayıs – 21 Haziran)

0

İkizler burcu taşları arasından seçiminizi yaparak burcunuzun taşını yanınızda taşıyabilirsiniz. İkizler burcu sembol taşı kaplan gözü’dür. Kaplan gözü daha çok Avustralya, Güney Afrika ve Burma’ da çıkarılır. Türkiye’ de çok az bulunur.

Kaplan gözü azim gücünü temsil eder. Neşe ve mantık taşıdır. Kaplan gözü kahverengi ve altın sarısı rengindedir. İşlendiğinde ipeksi bir görünüm kazanır ve yanar dönerli renge sahiptir ve bir kuvars grubu taşıdır. Kaplan Gözü Taşı hakkındadaha fazla detay için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

İkizler Burcunun Doğal Taşları

>> İkizler Burcu Taşları: Yosunlu Akik, Mavi ve Sarı Safir, Havlit, Krizokol, Krizopraz, İnci, Akuamarin

>> Birlikte Kullanılabilecek Diğer Taşlar: Apatit, Aventurin, Aytaşı, Dağ Kristali, Güneş, Kalsedon, Kaplangözü, Kehribar, Obsidyen, Oniks, Pirit, Rutilli Kuvars, Sedef, Selestit, Serpantin, Sitrin, Tanzanit, Turmalin, Yeşim, Zeberced, Zoisit, Zümrüt, Topaz, Zirkon

İkizler Burcu Özellikleri

Zodyağın üçüncü burcudur. Hava elementinden ve değişken niteliktedir. 21 Mayıs ve 21 Haziran arasında doğan kişiler İkizler burcunun özelliklerini gösterir. Yönetici gezegeni Merkür’dür. Eril enerjili, erkeksi, pozitif burçlar grubundadır. İkizler burcu; sinir sistemini, omuzları, kolları, elleri ve akciğerleri yönetir. Sinirsel ve stres kaynaklı rahatsızlıklara karşı özellikle dikkatli olmalıdır.

Zeki, meraklı, canlı, esprili, kolay ve hızlı iletişim kurabilen, entelektüel, mantıklı, yüzeysel, huzursuz ve kararsızdır. Kin tutmazlar. Giyim konusunda inanılmaz yaratıcıdır. Zekayı ve iletişimi yöneten gezegeni Merkür etkisinde oldukça hızlı düşünür. Çok yönlüdür. Tüm bu zeka ve hızlı düşünme yeteneğine karşın, değişkenliği ve kararsızlığı onu zarara uğratır. Sabırlı olmayı öğrenmek zorundadır. Öğrenme tutkusu ve merakı onu hayatı boyunca bir öğrenci konumunda tutacaktır. Bilgiyi bulma ve iletme konusunda oldukça beceriklidir. Oldukça renkli bir kişiliği vardır. Çevresindekileri eğlendirmekten büyük zevk alır. Dayanamadığı bir şey varsa, o da durağanlıktır. Fikirleri sürekli değişir. Çabucak sıkılır. En ilgili olduğu konuda bile bir süre geçince, konsantrasyon sorunu yaşar. Yerinde duramaz. Her an söyleyeceği ya da yapacağı bir şey vardır. Bu durum onu formda tutar. Daima genç kalmayı böylelikle başarmış olur. Bir an sevimli ve şakacı, bir an sinirli ve hırçın olabilir.

Hareketli ve Zekidir…

İkizler hareketli ve zeki doğasıyla ele avuca sığmayan bir mizaca sahiptir. Aynı anda pek çok konuyla ilgilenebilir. Çevresini gözlemlemek için yaratılmıştır adeta. İki mesleği birden yürütebilir. Güncel olayları yakından takip eder. Hemen her konuda söyleyecek bir lafı ve görüşü vardır. Sürekli yazıp çizen İkizler meslek olarak yazarlığı seçebilir. İkna ve iletişim yetenekleriyle iyi birer konuşmacı olabilir. İletişim alanında başarı gösterebilir. İkizler başkalarıyla sürekli iletişim kurma ihtiyacı duyar. İkili ilişkilerde huzursuz bir yapıdadır. Aşka ihtiyacı olmakla beraber, zihinsel olarak sürekli aktif olması, ilişkilerinde huzuru yakalamasını zorlaştıracaktır. Tensel uyumdan önce, düşünsel iletişime önem verirler. İkizler, partnerlerinde entelektüellik ve kendini sürekli güncelleyen bir kişilik arayacaklardır. İstikrarlı bir ilişki için dengeli ve ayakları yere basan partnerler, İkizler için uygun seçim olacaktır. Arkadaşlık ilişkisine önem veren İkizlerin çevresi oldukça kalabalıktır. Beraberliklerinde kişisel özgürlüğünü koruma ihtiyacı duyar. Kıskanılmak ve kısıtlanmaktan hiç hoşlanmaz. Geleneksel ve tutucu kişilerle anlaşamaz.

İkizlerin çalışma konusunda motivasyonunu sağlayan, maddi kazanımları değil, fikirlerdir. İşlerini severek yaparlarsa emek harcayabilirler. Aksi takdirde, pek çalışma heveslisi olmayacaktır. Keskin zekaları, birden fazla işi aynı anda yürütmelerine olanak sağlar. Fakat bu ilgileri uzun soluklu olmayacaktır. İyi düşünüp karar vermeli, tek konuya odaklanmalı ve onun üzerine çalışmalı ve mutlaka başladığı işi bitirmelidir. Zor zamanlar için mutlaka bir planı olmalıdır.

Önceki İçerikYengeç Burcu Taşları (22 Haziran – 22 Temmuz)
Sonraki İçerikBoğa Burcu Taşları (21 Nisan – 20 Mayıs)
2004 yılından bu yana gerek mesleki gerekse hobi olarak Doğal Taşlara ilgi duyuyor ve bu konuda yerli ve yabancı kaynakları araştırarak bilgi ediniyorum. Edindiğim değerli ve yarı değerli taşlar hakkındaki bilgi birikimini 2012 yılında yazıya dökmeye karar verdim. Basılı bir kitapta toplamaktansa online platformda olması daha faydalı olur diye düşündüm ve degerlitaslar.gen.tr websitesi kuruldu. :)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

9 + 15 =