Yengeç Burcu Taşları (22 Haziran – 22 Temmuz)

5

Yengeç burcu taşları arasından seçiminizi yaparak burcunuzun taşını yanınızda taşıyabilirsiniz. Yengeç burcu sembol taşı Hint yeşimi de denilen Aventurin’dir. Türkiye’de az miktarda çıkarılır. Aventurin sınırsız imkanların taşıdır. Yaşam, zindelik ve canlılığı temsil eder. Cesaret ve çaba taşıdır. Kuvars grubunun yeşil olan türüdür.

Yengeç Burcunun Doğal Taşları

>> Yengeç Burcu Taşları: Aytaşı, Gül Kuvars, Beyaz Ve Pembe İnci, Akik, Yakut, Yeşim, Zümrüt

>> Birlikte Kullanılabilecek Diğer Taşlar: Anjelit, Aventurin, Dağ Kristali, Jips, Kalsedon, Kalsit, Kaplangözü, Kristal Kuvars, Krizokol, Krizopraz, Labradorit, Pirit, Rodokrosit, Rubellit, Rutilli Kuvars, Sedef, Selenit, Sodalit

Yengeç Burcu Özellikleri

Zodyağın dördüncü burcudur. Su elementinden ve öncü niteliktedir. 22 Haziran ve 22 Temmuz günleri arasında doğan kişiler, Yengeç burcunun özelliklerini gösterir. Yönetici gezegeni Ay’dır. Dişil enerji de, kadınsı ve negatif burçlar grubundadır. Yengeç burcu, vücutta mideyi ve kadınlarda göğüsleri yönetir. Bu bölgelerde oluşabilecek sağlık sorunlarına karşı dikkatli olmalıdır.

Yengeç’in sert görünümünün altında, duygu dünyası zengin, merhametli, sıcakkanlı, mizah duygusu güçlü, bağlantı kurmaktan hoşlanan, duyarlı ve hassas bir ruh hali saklıdır. Dürüsttür. Açıklık ve netlikten hoşlanır. Sanatsal yönü güçlüdür. Güvenilirdir. Dertleşebileceğiniz, sırrınızı verebileceğiniz bir dosttur. Onun saklandığı dünyasından çıkabilmesi için, karşısındaki insana ya da çevresindeki dünyaya güvenmesi, onu iyi tanıması ve sevme cesaretini göstermesi gereklidir. Sevgiye ihtiyacı çok fazladır. Aşka tutkuyla bağlıdır, duygularını içinde, derinlerinde hissetmek ister. Koruma iç güdüleri oldukça gelişmiştir. Şefkatli ve ilgilidir. Sevdiklerini bir ana baba şefkati ile sever ve destekler. Onlar için hiç bir fedakarlıktan kaçınmaz. Çocukluklarında travmatik bir aile geçmişi varsa, bunun etkilerini ömür boyu üzerinde taşır. Anılarına, geçmişe bağlı, nostaljik ve hüzünlü bir burçtur.

Yengeç burcu, köklerine sonsuza dek bağlı kalabilir. Ev ve aile yaşamı, partnerleri onlar için çok önemlidir. Kendini, aşk ve sevgiyle tamamlanmış hisseder. Aşık olmuşsa yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Sadece sevgiyle yönetilebilir. Uzun vadeli ilişkiler arar. Zorluklar barındıran bir ilişki içinde olsa da, kararlılık ve sabırla bağlılığını sürdürür. Aile yaşamının kutsallığına inanır. Bu nedenle aile içindeki konuları başkalarıyla paylaşmak konusunda oldukça ketumdur.

Duygu dünyası zengindir…

Yolunda gitmeyen durumlar onu fazlasıyla duyarlı ve endişeli hale getirir. Bu da içine kapanmasına yol açar. Çözmeye çalıştığı durumu, kendi içinde anlamaya çalışır. Ay yönetiminde olduğu için, bazen karamsar bazen iyimser olarak, değişken bir ruh hali gösterir. Zodyak kuşağında Ay’ın yönettiği tek burçtur. Ay’ın hareketlerinden çok etkilenir. Alıngan ve hassas bir yapıdadır. Eleştirilmekten hiç hoşlanmaz. Çabucak küsmeye meyillidir. Hafızası oldukça kuvvetli olan Yengeç, birine veya bir şeye kırıldıysa bu kırgınlığı, karşısındakine belli etmeden yıllarca içinde taşıyabilir.

Yengeç, kendisine yapılan iyiliği de, kötülüğü de kesinlikle unutmaz. Zamanı geldiğinde her ikisinin de karşılığını verecektir. Geleneksel ve tutucudur. Yeniliklerden hoşlanmaz. Ancak gerekliliğine inandıysa, büyük ve radikal adımları da atabilir. Duyarlılığı, yüksek algılama kapasitesi, onu çevresinden etkilenmeye açık hale getirir. Ve bu da çoğu zaman yanılgılara düşmesine ve sorunlar yaşamasına neden olur. Sezgiseldir.

Güvendiği ve inandığı bir alanda çalışıyorsa, kendini ortaya koymaktan çekinmez. Konforlu yaşamayı sever. Maddi olanakların kazandırdığı gücün farkına erkenden varır. Kendini ve geleceğini garantiye almak için uzun vadeli planlar yapar ve bunu hayata geçirir. Bu anlamda istikrarlı ve kararlıdır. Bazı zor koşullarda gereğinden fazla fedakarlık yaparak kendini zor duruma sokar. Oysa kendini de düşünmeli, bir an önce harekete geçmeye karar vermelidir.

Önceki İçerikAslan Burcu Taşları (23 Temmuz – 23 Ağustos)
Sonraki İçerikİkizler Burcu Taşları (21 Mayıs – 21 Haziran)
2004 yılından bu yana gerek mesleki gerekse hobi olarak Doğal Taşlara ilgi duyuyor ve bu konuda yerli ve yabancı kaynakları araştırarak bilgi ediniyorum. Edindiğim değerli ve yarı değerli taşlar hakkındaki bilgi birikimini 2012 yılında yazıya dökmeye karar verdim. Basılı bir kitapta toplamaktansa online platformda olması daha faydalı olur diye düşündüm ve degerlitaslar.gen.tr websitesi kuruldu. :)

5 YORUMLAR

  1. Yengec burcuyum ve burcumun tum taslarinin birliklte oldugu bir bileklik yapsam taslarin enerjileri birbirlerini olumsuz etkiler mi? Sadece tek cesit tasli bir taki takmak daha mi iyi olur?

    • Merhaba,

      Taşların birlikte kullanımı çok önemlidir. Kimi taşlar birlikte daha etkili iken bazıları ters etkide bulunabiliyor. Kullanmak istediğiniz taşları tek tek belirledikten sonra satın aldığınız taşçınıza danışmanızı tavsiye ederim. Mutlaka güvenilir ve gerçekten bilgisi olan kişilerden satın almaya özen gösterin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

19 − thirteen =