Başak Burcu Taşları (24 Ağustos – 22 Eylül)

2

Başak burcunun sembol taşı karneol’dür. Ülkemizde bol miktarda bulunmaktadır. Kalsedeon kuvarsının bir türü olan Karneol (kırmızı akik) yarı saydam bir mineraldir. Akik taşının kırmızı tonlarında olan türüdür ve fazla ilgi görmektedir.

Yaşama sevincini temsil eder. Yenilik ve sadakat taşıdır. Karneol’ da kuvars grubu ailesinin bir üyesidir. Kahverengi dalgalı yüzeye sahiptir.

Başak Burcunun Doğal Taşları

>>Başak Burcu Taşları: Yeşim, Jasper, Mavi Ve Sarı Safir, Limon Kuvars, Zeberced, Amazonit, Kalsedon, Limon Topaz

>>Birlikte Kullanılabilecek Diğer Taşlar: Ametist, Ametrin, Akik, Ateş Opal, Andaluzit, Apatit, Aventurin, Çistolit, Dioptaz, Dumanlı Kuvars, Fuksit, Granat, Hematit, İyolit, Mavi Kuvars, Krizokol, Malakit, Manyetit, Kartanesi Obsidyen, Rodokrosit, Sitrin, Smitsonit, Sugulit, Turkuvaz, Zirkon, Zümrüt

Başak Burcu Özellikleri

Zodyağın altıncı burcudur. Toprak elementinden ve değişken niteliktedir. Yönetici gezegeni Merkür’dür. 24 Ağustos ve 22 Eylül günleri arasında doğanlar Başak Burcu özelliklerini gösterir. Dişil enerji de, kadınsı ve negatif burçlar grubundadır. Vücutta yönettiği bölge; alt karın ve bağırsaklardır. Sürekli endişe ve stresten kaynaklanacak sağlık sorunlarına karşı dikkatli olmalıdır. Meditasyon, yoga ya da eğlenceli, uzun yürüyüşler, gevşemesine ve gerginlikten kurtulmasına olanak sağlayacaktır.

Mükemmellik, Başak Burcu insanının hayatı boyunca ulaşılmaya çalıştığı en mühim kavramdır. Bu ideal, onda sürekli huzursuz ve eleştirel bir karakter oluşturur. Yüksek kalitede analitik bir zekaya sahiptir. Başkalarını ve kendini acımasızca eleştirirken, eleştirilmekten hiç hoşlanmaz. Bir konuyu en ince ayrıntısına kadar inceleyip, mantıklı kararlar alır. Gereğinden fazla detaylara takılıp, bütünü görmekte zorlanabilir. Bu yönleri bazen hem kendileri, hem de çevrelerindeki kişiler için yıpratıcı bir duruma dönüşebilir. Bu durum üzerinde hakimiyet sağlaması halinde, ilgilendiği her konu, ona büyük oranda başarıyı getirecektir.

Titiz ve çalışkandır.

Her şeyin kurallarına uygun yapılmasını beklediğinden, duygularının etkisinde kalmaz. Çalışkan, titiz ve düzenlidir. Ayrıntıları asla kaçırmaz. Arka planda olmayı ve sadece başarılarının konuşulmasını tercih eder. Daima ulaşmak istediği hedefleri vardır. Ve o hedefe ulaşmakta sabırlıdır. Maddi konularda akılcı bir yaklaşıma sahiptir. Tutumludur. Gösteriş ya da lüks tutkusu yoktur.

Mükemmel insanı aradığı için, kendine uygun partner bulmakta zorlanır. Romantik olmaktan uzaktır. Gerçekçi, dürüst ve nettir. Aşktan ziyade, düşünsel düzlemde anlaşmalı ve partneriyle arkadaş olmalıdır. Duygularını kolay kolay belli etmez. Özgürlüğünü kaybetmekten korktuğu için, bağlanmaktan konusunda çok çekimserdir. Bağlanmaya karar vermişse de, ilişkisi için bütün imkanlarını cömertçe sunar. Partnerinin tüm alışkanlıklarını, uğraşlarını, hoşlandığı şeyleri öğrenmeye çalışır. Sorduğu sorularla, onu adeta gizli bir testten geçirir. Duygularını ancak kendini tam güvende hissettiği zaman açacaktır. Cinsellik konusunda hemen tutkularına kapılmaz. Evine bağlı ve ilgili, aynı zamanda dost olabiliceği bir partner ister. Şefkatli, sevecen, huzur veren, ciddi yapıda bir partnerle, uzun bir birliktelik yaşayacaktır. Sadık ve anlayışlıdır. Kolayca incinebilir, hemen unutamaz. Ne varki kindar değildir. Dostluğa ve arkadaşlığa önem verir. Yakınları ve arkadaşları için güvenilir bir sırdaştır. Onların yardıma ihtiyaç duydukları noktada ilgili ve elinden gelen desteği vermek konusunda duyarlıdır. Güvenilir, dürüst, mütevazi, kibar ve naziktir. Mizah duyguları ise oldukça gelişmiştir.

Sağlık, hijyen, beslenme, günlük rutinleri ve işleri onlar için çok önemlidir. Giyimine özen gösterir. Kaliteli giyinmekten hoşlanır. Ucuz giyinecek kadar zengin olmadığını düşünür. Belirli markaları vardır. Sade ve klasik bir giyim zevkine sahiptir. Entelektüel ilgi alanları çok geniştir.

Önceki İçerikTerazi Burcu Taşları (23 Eylül – 23 Ekim)
Sonraki İçerikAslan Burcu Taşları (23 Temmuz – 23 Ağustos)
2004 yılından bu yana gerek mesleki gerekse hobi olarak Doğal Taşlara ilgi duyuyor ve bu konuda yerli ve yabancı kaynakları araştırarak bilgi ediniyorum. Edindiğim değerli ve yarı değerli taşlar hakkındaki bilgi birikimini 2012 yılında yazıya dökmeye karar verdim. Basılı bir kitapta toplamaktansa online platformda olması daha faydalı olur diye düşündüm ve degerlitaslar.gen.tr websitesi kuruldu. :)

2 YORUMLAR

    • Başak burcu taşı Karneol yani kırmızı akik’tir. Fiyat için instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz. Eğer mevcutsa yardımcı olacaklardır. Sevgiler:)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

ten − 9 =