Boğa Burcu Taşları (21 Nisan – 20 Mayıs)

1

Boğa Burcu Taşları ve Boğa Burcu Özellikleri

Boğa burcu taşları olarak ilk akla gelen sembol taşı Agat yani Akik’tir. Agat (Akik) genelde Türkiye’ nin batısında yaygın olarak çıkarılır. Boğa burcunun bilinçli olma özelliğini temsil eder.

Akik estetik ve güzellik sembolüdür. Agat (Akik) doğada çok çeşitli renklerde bulunur ve her rengi başka bir isimle adlandırılır. Akik ile ilgili ayrıntılı bilgi için Akik Taşı ve Faydaları yazımızı incelebilirsiniz.

Boğa Burcunun Doğal Taşları

>> Boğa Burcu Taşları: Zümrüt, Mavi Safir, Mavi Ve Yeşil Akik, Azurit, Malakit, Dumanlı Kuvars, Krizokol, Turkuvaz, İnci

>> Birlikte Kullanılabilecek Diğer Taşlar: Anyolit, Aventurin, İyolit, Jips, Kalsedon, Kalsit, Kehribar, Krizopraz, Kunzit, Lapis Lazuli, Mercan, Prehnit, Rodonit, Rutilli Kuvars, Sedef, Selenit, Selestit, Sodalit, Yakut, Yeşim, Zirkon

Boğa Burcu Özellikleri

Zodyağın ikinci burcudur. Dişil enerji de, kadınsı ve negatif burçlar grubundadır. Yönetici gezegeni Venüs’tür.Toprak elementinden ve sabit niteliktedir. 21 Nisan / 20 Mayıs aralığında doğan kişiler Boğa burcunun özelliklerini sergiler. Boğa; ense, boyun ve boğaz bölgesini yönetir. Soğuk havalarda; boğaz ağrısı, anjin, faranjit gibi hastalıklara yakalanma riski yüksektir. Bu bölgelerde oluşacak zaafiyetlere ve sağlık sorunlarına karşı dikkatli olmalıdır.  

Programlı, dayanıklı ve karalıdır. Tanınmak ya da saygı duyulmak gibi bir arayışları yoktur. Evliliğinde, yuvasında ve kariyerinde güvende olmak ister. Maddiyata olan bağı güven arayışından ileri gelir. Paranın güzel olanı yaşamak için sadece bir araç olduğunun farkındadır. Bu anlamda bağımlı olmak bir Boğa için mümkün olmayacak birşeydir. Tutarlı davranır. Mükemmeli yakalamak arzusuyla doludur. Boğa, uzun vadeli maddi planlar yapar. Bu plana uygun hareket eder ve çoğunlukla da planını gerçekleştirir. Bu konu ile ilgili pek çok fikri vardır. Çalışkan ve istikrarlıdır. Maddi açıdan doyum sağladığı bir işi başarıyla ve severek yürütür. Gelip geçici hevesleri yoktur. Sağlamcıdır. Yeniliklerden hoşlanmaz. Bu anlamda zarar görebilir. Çünkü önüne çıkan değerli fırsatları risk almayı sevmediği için herhangi bir girişimde bulunmaktan çekinerek, değerlendirmez. Denediği ve güvendiği işle yetinmeyi bilir. Sürprizlerden hoşlanmaz. Günlük rutininin bozulması keyfini kaçırır. Sabırlıdır lakin bağımsızlığını, huzurunu, istikrarlı yapısını bozacak girişimlerde oldukça sinirlenecek ve karşısında durmak mümkün olmayacaktır.

Seçicidir, Kolay beğenmez.

Aşkta güven arayışı vardır. Seçicidir. Kolay beğenmez. Sahiplenilmek ve kollanmak ister. Sağlam bir ilişki ihtiyacı içindedir. Bakımlıdır ve bakımlı insanlardan hoşlanır. Venüs etkisiyle görselliğe önem veren bir burçtur. Sağlam fiziksel yapısı ile oldukça güzeldir. Her şeyin güzelini sever. Huzur onlar için önemlidir. Aşık Boğa, tutkuyla sever. Tensel duyumları çok gelişmiş olduğu için, cinsellik onlar için mühimdir. Uzun birlikteliklerin burcudur. Evde olmayı, evde yaşamayı, evin konforunu ve rahatını arar. Evi, onun kalesidir. Sevdiklerine kol kanat gerer. Sahiplenici ve kıskançtır. Sadakatsizliği asla affetmez. Sevdiğinin her anlamda kendine ait olmasını ister.  Sakin ve dingin yapıları vardır. Ağırbaşlıdır ve güven vericidir. Disiplinli ve soğuk duruşunun altında ise sevecen, yumuşacık bir insan vardır. Ona sırtını güvenle dayayabilirsin. Sana asla ihanet etmeyecektir. Sıkı dostlardır. Boğa, zodyağın en inatçı ve en kinci burcudur. Kendisine yapılanı, aradan uzun yıllar geçse bile asla unutmaz. 

Elle tutulur, gerçekçi değerler peşindedir. Estetik ve sanatsal duyguları gelişmiştir. Dünyasal zevkler, beş duyuya hitap eden duygular, dokunma, yeme içme, müzikten, güzel sanatlardan, doğada olmaktan büyük keyif alır.

Önceki İçerikİkizler Burcu Taşları (21 Mayıs – 21 Haziran)
Sonraki İçerikLabradorit
2004 yılından bu yana gerek mesleki gerekse hobi olarak Doğal Taşlara ilgi duyuyor ve bu konuda yerli ve yabancı kaynakları araştırarak bilgi ediniyorum. Edindiğim değerli ve yarı değerli taşlar hakkındaki bilgi birikimini 2012 yılında yazıya dökmeye karar verdim. Basılı bir kitapta toplamaktansa online platformda olması daha faydalı olur diye düşündüm ve degerlitaslar.gen.tr websitesi kuruldu. :)

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

13 − 4 =