Koç Burcu Taşları (21 Mart – 20 Nisan)

2

Koç Burcu Taşları ve Koç Burcu Özellikleri

Koç burcu taşları için oluşturduğumuz listeyi aşağıda bulabilirsiniz. Koç Burcu’nun sembol taşı hematit’tir. Hematit Türkiye’de oldukça yaygın olarak bulunmaktadır ve bir demir oksit mineralidir. Koç Burcunun özelliklerinden Azim ve enerjiyi temsil eder.

Hematit Barış ve refah taşıdır. Hematit taşı işlenmesi sırasında suyuna kırmızı renk verdiğinden kan taşı da denilmektedir. Ayrıntılı bilgi için Hematit yazımızı inceleyebilirsiniz.

Koç Burcunun Doğal Taşları

>>Koç Burcu Taşları: Elmas, Yakut, Ateş Opal, Ametist, Sitrin, Ametrin, Hematit (Kantaşı), Pirit, Akuamarin

>>Birlikte Kullanılabilecek Diğer Taşlar: Pembe Turmalin (Rubelit), Kristal Kuvars, Jasper, Anyolit, Aventurin, Bornit, Çeroit, Dağ Kristali, Granat, Gül Kuvars, Güneş, Kiyanit, Kunzit, Manyetit, Mercan, Rodokrosit, Rutilli Kuvars, Yeşim, Zümrüt

Koç Burcu Özellikleri

Kuzey Yarım Küre’de ilkbaharın, Güney Yarım Küre’de ise sonbaharın başlangıcı Güneş’in Koç’u ziyareti ile başlar. Zodyağın ilk burcudur. Yönetici gezegeni Mars’tır. Ateş elementinden ve öncü burçlardandır. Eril enerjili, erkeksi, pozitif burçlar grubundadır. 21 Mart ve 20 nisan tarihleri arasında doğanlar, Koç burcunun özelliklerini gösterir. Koç, vücutta başı yönetir. Stres kaynaklı baş ağrıları, migren, yüksek tansiyon, diş sorunları gibi rahatsızlıklara karşı dikkatli olmalıdır.

Doğal bir liderdir. Cesur ve girişimcidir. Hiç kimsenin başlamaya cesaret edemeyeceği işlere kalkışır; bunların altından kendine olan inancı ve kuvvetli mücadele gücü ile kalkar. Başkalarını da yeni başlangıçlar yapmaları konusunda yüreklendirip, heveslendirir. Onun için olmaz diye bir şey yoktur. Savaşçı yönü bir hayli gelişmiştir. Deli cesareti dediğimiz bir cesarete sahiptir. Bir şeyi kafasına koyduğunda, gözü hiçbir şeyi görmez. Ne istediğini tam olarak bilir.

Koç Burcu Sabırsız ve Acelecidir.

Harekete geçmek için kimsenin onayını almaya ihtiyaç duymaz. Hedefine yönelir ve onu alır. Sabırsız ve acelecidir. Dengelemesi gereken bu yönü bazen hata yapmasına neden olsa da, zodyağın sevimli ve şımarık çocuğu olan Koç’un dikkatleri üzerine çekme isteğini engelleyemezsiniz. Hesapçı değildir ve plan yapmayı sevmez. İçgüdüsel hareket eder. Spontan, dürüst, açık ve nettir. Özgürlüğü kısıtlandığında tüm kişiliği baskılanır. Yaratıcılığı ve doğallığı ölür. Saldırgan ve agresif bir yapıya bürünür. Benlik duygusu, kendine güveni gelişmiştir. Ne istediğini bildiği için doğal olarak yönlendirilmekten ve yönlendirmekten, neyi nasıl yapması gerektiğinin söylenmesinden hoşlanmaz. Kendine büyük amaçlar edinir. Onun maymun iştahlı olduğundan ya da hevesinin çabucak solduğundan bahsedenler aslında yanılırlar. Kendisini değerli hissediyorsa, takdir ediliyorsa, yaptığı işten keyif alıyorsa, hepsinden mühimi kendine inanıyorsa oldukça çalışkandır ve sorumluluk sahibidir.

Eril enerjide, erkeksi bir bir burç  olduğu için; koç kadınından klasik bir kadın tiplemesi çıkmaz. Hem evinde, hem de dışarıda olacaktır. Koç için aşk olmazsa olmazdır. Oyunlardan, dolambaçlı ilişkilerden hoşlanmaz. Bu ona çok itici gelir. Dürüst, açık ve nettir. Hayatta ne istediğini bilen Koç, ilişkide de ne aradığını bilir. Bunu bulmuşsa fazla oyalanmaktan hoşlanmaz. Tutkulu bir aşıktır. Cinsel anlamda baskındır. Etkilendiği insanı kolaylıkla fethedebilecek özelliktedir. Baskın karakterli olduğu için kendini dengeleyecek, anlayışlı bir partnerle oldukça uyumlu ve uzun soluklu bir ilişki içinde olacaktır.

Aile, anne, baba ve aşkın meyvesi olarak gördüğü çocuklar onun için önemlidir. Gezmekten, eğlenmekten, keşfetmekten hoşlanır. Pek çok arkadaşı ama çok az dostu vardır. İnsanlarla kolay iletişim kurar. İkna kabiliyeti yüksektir. Adrenalin ve güç gerektiren sporlardan hoşlanır. Fazla enerjisini harcadığı uğraşlar ona iyi gelir. Yalnızlığı sever. Bunalım nedeni değildir onun için. Bu zamanları kendini sağaltmak için kullanır ve savaşa hazır bir şekilde geri döner.

Önceki İçerikTanzanit
Sonraki İçerikYeşil Akik
2004 yılından bu yana gerek mesleki gerekse hobi olarak Doğal Taşlara ilgi duyuyor ve bu konuda yerli ve yabancı kaynakları araştırarak bilgi ediniyorum. Edindiğim değerli ve yarı değerli taşlar hakkındaki bilgi birikimini 2012 yılında yazıya dökmeye karar verdim. Basılı bir kitapta toplamaktansa online platformda olması daha faydalı olur diye düşündüm ve degerlitaslar.gen.tr websitesi kuruldu. :)

2 YORUMLAR

  1. merhabalar , burçların taşlarının altında birlikte kullanılabilecek taşlar yazıyor ve taşlar sıralanmış . ana taşlarla kullanılabilecek taşlar mı bunlar yoksa koç burcu için alternatif olan taşlar mı bunlar ? beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim , şimdiden teşekkür ederim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

17 − 1 =