Kristallerin Mistik Gücü

0

Şifalı kristaller, doğal taşlar, değerli taşlar… Farklı isimlerle adlandırılsalar da tarih boyunca kullanılmışlardır. Binlerce yıldır birçok uygarlık tarafından kullanılan kristallerin bedenimizi, zihnimizi ve ruhumuzu dengelemeye yardımcı olan özellikleri vardır. Kristallerin mistik gücüne olan inanç antik çağlara, binlerce yıl öncesine, Mısırlılara, Azteklere ve daha nicelerine kadar uzanmaktadır. Tarih boyunca mücevher, takı, savaş aleti, heykel işlemeciliği, kozmetik, ev eşyası gibi birçok alanda kullanılmış ve faydalanılmıştır. Bir çoğunda bilinçli ve belirli bir faydası için seçilmişlerdir. Peki gerçekten kristallerin faydası var mı? Kristaller ile şifa mümkün mü? Nasıl oluyor da cansız bir nesnenin faydası olabiliyor?!

Kristallerin ve Doğal Taşların Faydaları

Şifalı kristallerimiz ve doğal taşlarımız enerjik titreşimlere sahiptir, tıpkı bedenimiz gibi.. Biz onları cansız varlıklar olarak düşünsekte onlar aslında hareketli, hafızası olan varlıklardır. Eğer enerjimizi onlarınki ile hizalayabilir ve dengeleyebilir isek gerçekten faydasını görebiliriz. Bu sebeple şifalı kristaller olarak adlandırdığımız doğal taşlar doğrudan vücudumuza temas ettiğinde güçlü bir titreşim etkisine sahiptir. Bu enerji kristalden size doğru akar, bu da enerjinin vücutta serbest akışını kolaylaştırır. Bu etki çoğu zaman temas etmeseniz bile bulunduğunuz ortamın titreşimini de etkiler. 

Kristallerin faydaları ve etkileri ile ilgili gerçek, onları belirli bir dönüşüm niyetiyle programladığınız zamandır. Her taşın sadece 1 sahibi vardır. Başkasının taşa & kristale dokunmasına izin vermemelisiniz. Taşınızı niyetinize göre programlarsınız ve etkilerini zaman içerisinde hissetmeye başlarsınız. 

Kristaller ile Şifa

Düşünceler güçlüdür çünkü enerjiyi yönlendirirler ve enerji düşünceyi takip eder. Bu süreçte değerli taşları kullandığınızda, frekansları bu düşünceleri ve niyetleri büyütmeye yardımcı olur. Mineraller aleminde, zenginlik ve bolluk, denge ve canlılık, dinlenme ve gevşeme ve daha fazlasına kadar bir dizi niyeti destekleyen birçok farklı kristal etkisi vardır.

Dünyanın kalbinin derinliklerinde oluşan değerli taşlar, binlerce hatta milyonlarca yıl boyunca birçok dönüşümü deneyimlemenin inanılmaz bir bilgeliğini içerir. Kristalin anlamlarını ve spesifik özelliklerini anladığınızda, şifa enerjilerinin tam potansiyelinden yararlanırsınız.

Kristaller, bizi en yüksek potansiyelimize doğru yönlendirmek gibi benzer bir amaca hizmet eder. 4 binden fazla türde şifalı taş ve kristal arasından her birinin kendine özgü enerjisi ve zihin-beden-ruh üzerinde iyileştirici etkileri vardır.

Peki bu faydanın hiç mi fiziksel ve somut bir açıklaması yok? 

Elbette var. Vücudumuz ömrü boyunca çeşitli vitamin ve minerallere ihtiyaç duyuyor. Herhangi  birinin biraz azalması veya dengesinin bozulması çeşitli rahatsızlıklara sebep oluyor. Biz bu ihtiyaçları çeşitli şekillerde gideriyoruz. Çoğunlukla aldığımız gıdalarla, takviyelerle, eğer rahatsızlık hastalık boyutuna gelmişse elbette doktor kontrolünde ilaç alarak.

Taşların bünyesinde çeşitli minerallerin bulunduğundan bahsetmiştik. İhtiyacımız olan mineralleri içeren kristal veya doğal taş tenimiz ile temas ettiğinde etkisini görmeye başlarız. 

Bir örnek vermek gerekirse Ametist, Lepidolit gibi taşlar bünyesinde Lityum minerali bulundurur. Bu mineral insan vücudunda da belirli miktarda vardır ve kendimizi canlı, hareketli, mutlu hissetmemizi sağlar. Eksikliğinde kendimizi daha halsiz, depresif, endişeli, yorgun hissederiz. Bu mineralin eksikliğinde bir ametist veye lepidolit taşını teninize değecek şekilde kullanmanız kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

=> Doğal taşların kullanımı ve buradaki tavsiyeler doktor muayenesi ve ilaç kullanımı yerine geçemez elbette. Sadece tedaviye yardımcı olarak kullanabilirsiniz.. Rahatsızlığınız çok ileri boyutta ise mutlaka önce doktorunuz ile görüşmelisiniz..

Kristalleri Nasıl Ayırt Edebilirim?

Her doğal taş kristal yapıda olmayabilir. Bazıları kayaç dediğimiz yapıdadır. Kristal yapıdaki taşların olşum sistemleri vardır. Minerallerin kristal sistemleri için bu bağlantıyı inceleyebilirsiniz. Kristal genellikle belirli bir formdadır, çoğunlukla saydam veya yarı saydam olurlar. Ancak tabiki opak kristaller de mevcuttur.

Sağlıklı, Mutlu, Bereketli, Huzurlu ve Enerjik Bir Yıl Olsun,

İyi Seneler! 🙂

Önceki İçerikMerlinit (Merlinite)
Sonraki İçerikVivianite
2004 yılından bu yana gerek mesleki gerekse hobi olarak Doğal Taşlara ilgi duyuyor ve bu konuda yerli ve yabancı kaynakları araştırarak bilgi ediniyorum. Edindiğim değerli ve yarı değerli taşlar hakkındaki bilgi birikimini 2012 yılında yazıya dökmeye karar verdim. Basılı bir kitapta toplamaktansa online platformda olması daha faydalı olur diye düşündüm ve degerlitaslar.gen.tr websitesi kuruldu. :)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

three + thirteen =