Balık Burcu Taşları (19 Şubat -20 Mart)

8

Balık burcu taşları nelerdir? Balık burcunun sembolü Ametist taşıdır. Ametist kuvars grubunun en rağbet edilen ve en bilinen türüdür. Ametist, enerji, mutluluk, huzur ve canlılık verir. Enerji yüklü bir taş olduğu için çoğu insan üzerinde canlandırıcı bir etki yapar. Sürekli üzerinizde taşıyabileceğiniz bir kristaldir.

Negatif enerjiyi bünyesinde toplamasıyla bilinir. Gelişmeyi temsil eder. Dürüstlük taşıdır. Ametist Türkiye ve Dünya genelinde az bulunan mor bir kuvars türüdür. Ayrıntılı bilgi için Ametist adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Balık Burcu Taşları

>> Balık Burcu Taşları: Akuamarin, Mavi Safir, Ametist, Ametrin, Mercan, Kantaşı, Turkuvaz, Süngertaşı, Kumtaşı (Yıldız)

>>Birlikte Kullanılabilecek Diğer Taşlar: Anjelit, Aytaşı, Dağ Kristali, Florit, Hematit, Jips, Kalsit, Kristal Kuvars, Kunzit, Lapis Lazuli, Lepidolit, Opal, Selenit, Selestit, Topaz, YeşimBalık Burcu Genel Özellikleri

Zodyağın on ikinci ve son burcudur. Su elementinden ve değişken niteliktedir. Yönetici gezegeni Neptün’dür. 19 Şubat ve 20 Mart tarihleri arasında doğanlar, Balık Burcu özellikleri gösterirler. Dişil enerji de, kadınsı ve negatif burçlar grubundadır. Vücutta yönettiği bölge; ayaklardır. Özellikle rahat ayakkabılar seçmeli ve bu bölgede oluşacak rahatsızlıklar konusunda duyarlı olmalıdr. Egzersiz yapmayı ihmal etmemeli, meditasyon ve yoga yaparak, aşırı hassas ruh halini ve düşüncelerle dolu zihnini bu şekilde sakinleştirmelidir.

Uyumlu, yumuşak, sakin ve sevecendir. Kaliteli bir yaşamı arzular. Huzur ve sakinlik arar. Tartışmadan, anlaşmazlıklardan karmaşadan hiç hoşlanmaz.. Böyle ortamlardan kaçmayı ve uzaklaşmayı tercih eder. Olumsuz ortamlardan çok etkilenir. Ve bu etkilerin yarattığı olumsuz ruh halinden kolaylıkla kurtulamaz. Balık burcu çok duygusal ve hayalperesttir. Sezgileri çok güçlüdür. Çevresindeki insanların duygularını bu özelliği nedeniyle hisseder. Çok iyi bir dinleyicidir. Merhametlidir. İnsanları anlamaya ve zor durumda iseler onlara yardımcı olmaya, elinden geleni yapmaya çalışır.

Burcun simgesinde, iki ayrı yöne giden balık, bize, onların karakterleri ve ruh dünyaları ile ilgili bilgiler verir. Balık, adeta çift karakterlidir. Mantığı ve duyguları sürekli çatışma halindedir. Bu durum bir türlü sağlıklı ve net kararlar alamamasına neden olur. Böylece değişken, ne zaman ne yapacağı belli olmayan bir kişilik sergiler. İlk kez girdiği ortamlarda kendini geri planda tutar. Ortamı tanıdıkça kendini göstermeye başlar. .

Balık aşk insanıdır.

Kendini güvende ve tamamlanmış hissetmesi için aşka ihtiyacı vardır. Sevdiklerine dokunmak, sarılmak, hissetmek ister. Onları maddi ve manevi her anlamda destekler. Hiçbir fedakarlıktan kaçınmaz. Kendini arka plana atar. Bu durumdan şikayet ettiğini göremezsiniz. Çocuklarından çok partnerini ilgi odağı yapar. Onu gözünde büyütebilir. Aşktan umduğu karşılığı bulamazsa bu onun için yıkım olur. Fakat çabuk unutur. Ve yeniden büyük bir tutkuyla aşık olabilir.

Gerçekler kaldırılamayacak düzeyde ise kendini hayal dünyasına bırakır. Çok renkli bir hayal dünyası vardır. Kendini bu şekilde sağaltır. Duygusal boşluklarını genelde bağımlılıklarla doldurur. Bu tür alışkanlıkları çok kolay edinir. Aslında oldukça yaratıcıdır. Bu duygusal çalkantılarını, sanatla yaratıcı bir şekilde ifade etme yolunu seçmesi onu yararsız bağımlılıklar geliştirmekten koruyabilir.

Maddeye hiç önem vermez. Cömerttir. Onun için manevi değerler ön plandadır. İnatçı yönleri de vardır. Çevresinden çok etkilenir görünse de, nihayetinde kendi bildiğini yapar. Dinlendiğini ve duygularına değer verildiğini gördüğünde kendini ifade etmek isteyecektir. Girişimci davranıp bir yeteneğini, yaratıcılıklarını iyi değerlendirdiğinde, maddi olarak oldukça iyi kazanımlar elde edebilir. Balık, kendine güvenildiğini anlarsa ve çalışması için özgür bir alan tanınırsa, oldukça da başarılı olacaktır. Çalışma hayatında sorumluluk sahibidir.

Önceki İçerikDoğal Taş Enerji Keseleri Satışta!
Sonraki İçerikKova Burcu Taşları (21 Ocak – 18 Şubat)
2004 yılından bu yana gerek mesleki gerekse hobi olarak Doğal Taşlara ilgi duyuyor ve bu konuda yerli ve yabancı kaynakları araştırarak bilgi ediniyorum. Edindiğim değerli ve yarı değerli taşlar hakkındaki bilgi birikimini 2012 yılında yazıya dökmeye karar verdim. Basılı bir kitapta toplamaktansa online platformda olması daha faydalı olur diye düşündüm ve degerlitaslar.gen.tr websitesi kuruldu. :)

8 YORUMLAR

  1. Ben aslan burcuyum yükselenim de aslan bana öfke ve heyecan kontrolü sağlayacak aynı zamanda zihnimi dinginleştirecek bir kolyece birleştirebileceğim bir kaç taş önerisinde bulunurmusunuz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

13 − one =