Kova Burcu Taşları (21 Ocak – 18 Şubat)

2

Kova burcu taşları nelerdir? Kova burcu sembolü fluorit’tir. Yeşil bir taş olmasına rağmen ışığa tutulduğunda mor renkte parlar. Bu onu en iyi ayırt eden özelliğidir.

Şeffaf ve yarı-şeffaf hallerde bulunabilir. Sarı, kırmızı, yeşil, pembe, mavi, menekşe, mor ve beyaz renklerde olabilir. Sürekli hareket halinde olmayı ve mutluluğu temsil eder. Florit Türkiye’ de bol miktarlarda bulunur.

Kova Burcu Taşları

>> Kova Burcu Taşları: Safir, Florit, Akuamarin, Ametist, Ametrin, Aytaşı, Yeşim, Turkuvaz Oltu ve Jasper

>> Birlikte Kullanılabilecek Diğer Taşlar: Akik, Almandin (Pembemsi Granat), Amazonit, Anjelit, Hematit, Siyah İnci, Jet, Kalsedon, Kaplangözü, Kehribar, Krizokol, Labradorit, Manyetit, Obsidyen, Oniks, Opal, Pirit, Siyah Sedef, Zirkon, ZoisitKova Burcu Genel Özellikleri

Zodyağın on birinci burcudur. Hava elementinden ve sabit niteliktedir. Yönetici gezegeni Satürn ve Uranüs’tür. 21 Ocak ve 18 Şubat tarihleri arasında doğanlar, Kova Burcu özellikleri gösterirler. Eril enerjili, erkeksi, pozitif burçlar grubundadır. Vücutta yönettiği bölge; dolaşım sistemi ve ayak bilekleridir. Bu bölgelerde oluşacak rahatsızlıklara karşı dikkatli olmalı, uzun süreler hareketsiz kalmamalı, egzersize önem vermelidir.

Geleneksel olandan hiç hoşlanmaz. Özgür ruhlu ve bağımsızdır. Ne yapacağı önceden kestirilemez. Toplumdan yanadır, toplumun geleceği için çalışır. Yenilik, gelişme, ilerleme; Kova’nın en büyük özlemidir. Hem kendinde, hem de toplumsal düzlemde görmek istediği hareketin ve enerjinin yönü; gelişmektir. İdealisttir. Dünyayı daima daha iyi bir yer haline getirmeye çalışır. Bağnazlık ve tutuculuk onun tahammülleri dışındadır. Dahiler, bilim adamları bu burcun etkisindedir.

Eksantrik fikirleri vardır. Tüm insanlığın, ırksal, sosyal ve kültürel ayırdetmeksizin, aynı yaşam standartlarına kavuşmasını ister. Önyargısı yok gibidir. Toplumun her katmanından insanla rahatlıkla diyalog kurar. Diğer insanlardan farklı olma arzusu yüksektir. İlgisini çeken, toplumsal statü değil özgünlüktür. Maddiyat onlar için pek anlamlı değildir. Hem zihinsel hem fiziksel olarak oldukça hareketlidir.

Özgürlüğüne çok düşkündür.

Yönlendirilmekten hoşlanmaz. Kendi işini yaparsa çok daha başarılı olur. Sorumluluk bilinci çok yüksektir. Her şeyle tek başına ilgilenmek ister. Bu da mümkün değildir ve sorunlara yol açacaktır. Başkalarından yardım istemeli ve fikirlerini almakta sakınca görmemelidir. Bu konudaki açığını kapatması, başarılı olması yönündeki önemli bir engeli kapatmasına olanak sağlayacaktır.

Uzun süren beraberlikler yaşamak ister. Ancak aynı entelektüel ilgilere sahip, düşünsel anlamda sürekli gelişim içinde olacak bir partnerle uyumlu bir ilişki içine girebilecektir. İlişkisinde eşitliğe inanır. Kıskanç ve sahiplenici değildir. Partnerinin özgürlük hakkına saygı duyar, arkadaş ve dost olmak ister. Aksi durumda yalnız yaşamak ona daha cazip gelir. Özgürlük savaşı, işi, günlük problemlerden sıyrılma telaşı, Kova’nın hayatındaki önceliklerdir. Aşk bunların yanında kendine pek yer bulamaz. Tutkulu bir aşık asla değildir. Açık ve nettir. Değişikliklere açık, endişesiz doğası ile partnerini meşgul eder. Ufku geniştir, mantıklı bakış açısı ile güvenilir bir dosttur. Duygusal açıdan değilse de, fikirsel anlamda destek olmak için her zaman partnerinin yanında olacaktır. Duygular söz konusu olduğunda, çekingendir.

Çocuğunun, iyi eğitim almasını sağlamaya çalışır. Özgür olmasını ister. Dikkafalı, asi ve isyankardır. Modern görüntüsüne karşın, inatçı ve sabit fikirli olabilir. Entelektüel zeka, tarafsız, objektij düşünce kapasitesi, sonsuz sayıda fikri ile mükemmel bir kavrama kapasitesi vardır. Keskin zekası ve etkileyici fikirleri ile kitleleri harekete geçirebilir. Dostluğun hakim olduğu bir dünya arayışındadır.

Önceki İçerikBalık Burcu Taşları (19 Şubat -20 Mart)
Sonraki İçerikOğlak Burcu Taşları (22 Aralık – 20 Ocak)
2004 yılından bu yana gerek mesleki gerekse hobi olarak Doğal Taşlara ilgi duyuyor ve bu konuda yerli ve yabancı kaynakları araştırarak bilgi ediniyorum. Edindiğim değerli ve yarı değerli taşlar hakkındaki bilgi birikimini 2012 yılında yazıya dökmeye karar verdim. Basılı bir kitapta toplamaktansa online platformda olması daha faydalı olur diye düşündüm ve degerlitaslar.gen.tr websitesi kuruldu. :)

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

five × 3 =