Oğlak Burcu Taşları (22 Aralık – 20 Ocak)

3

Oğlak burcu taşları nelerdir? Oğlak Burcu sembol taşı jasper tüm taşların anası olarak tanımlanmaktadır. Bağlılığı ifade eder. Sabır taşıdır. Genelde volkanik kütleler içerisinde, büyük parçalar halinde bulunur.

Jasper Türkiye’de de önemli miktarlarda bulunur. Kalsedon taşının daha opak bir türüdür. Ayrıntılı bilgi için Jasper (Japsis) yazımızı inceleyebilirsiniz.

Oğlak Burcu Taşları

>> Oğlak Burcu Taşları: Jasper, Oniks, Granat (Lal Taşı), Akik, Dağ Kristali, Lacivert Safir, Dumanlı Kuvars, Jet, Malakit, Mercan

>>Birlikte Kullanılabilecek Diğer Taşlar: Ametist, Ametrin, Aragonit, Azurit, Florit, Gül Kuvars, Hematit, Kaplangözü, Kristal Kuvars, Manyetit, Kartanesi Obsidyen, Rutilli Kuvars, Serpantin, Turkuvaz, Turmalin, YakutOğlak Burcu Genel Özellikleri

Zodyağın onuncu burcudur. Toprak elementinden ve öncü niteliktedir. Yönetici gezegeni Satürn’dür. 22 Aralık – 20 Ocak tarihleri arasında doğanlar, Oğlak Burcu özellikleri gösterirler. Dişil enerji de, kadınsı ve negatif burçlar grubundadır. Vücutta yönettiği bölge; dizler ve kemiklerdir. Henüz erken yaşlarda iken eklem sorunları yaşayabilir. Vücudunu güçlü tutmak için egzersiz yapmayı önemsemelidir.

Hayatın anlamını çalışırken bulur. Hayatında problem varsa daha yüksek bir tempoda, uzun saatler boyunca çalışabilir. Hırslı ve azimlidir. Her zaman hedefleri vardır. Hayalci değildir. Ne istediğini bilir. Planlı bir şekilde hedeflerine ilerleyen Oğlak, bunu yaparken; sabırlı, çalışkan ve sorumluluk sahibidir. Seçmiş olduğu herhangi bir meslekte, bu özelliklerinden dolayı başarıyı yakalayamaması olanaksızdır.

Kuralcı ve inatçıdır.

Kuralcı ve inatçıdır. İstemediği bir şeyi, ona yaptırmanız mümkün değildir. İstediği hayatı yaşamak konusunda maddiyatın önemli olduğunu bilir. Onun için asıl önemli olan ise paradan ziyade, sosyal statüdür. Bunun için çalışır. Kısa yoldan zengin olmak gibi hayalleri yoktur. Sağlam ve emin adımlarla ilerler. Lüks ve kaliteli zevkleri vardır. Tarihten, müzeleri gezmekten hoşlanır. Kendini entelektüel açıdan beslemek ve geliştirmek ister. Okumayı sever. Denizden ziyade dağlık yerlerden, tırmanmaktan, yürümekten hoşlanır. Cimriliğe varan bir eli sıkılık yanında, para harcamaktan oldukça hoşlanan oğlaklar da vardır.

Soğuk bir görünümü vardır. Bu görünüm insanların ona yaklaşmasını zorlaştırır. Zor güvenir. Çevreleri kalabalık değildir. Zor arkadaş edinir. Ama dostlukları uzundur. Çocukluk arkadaşları ile hayatının sonuna kadar bağını koparmaz. Burçlar arasında ondan daha sağlam bir arkadaş yoktur. Arkadaşlarının toplum içindeki statüsü onun için önemlidir. Güçlü insanları dost edinmek hoşuna gider. Endişeli ve depresyona meyilli bir kişiliği vardır. Dışarıda mesafeli ve çekimser davranan Oğlak, evinde lider konumunda olmak ister. Bazen sertliğe varan bir tutum sergiler. Ne var ki, aileyi çok önemser. Akrabalık bağları güçlüdür. Ciddi görünüşünün gerisinde son derece hassas, sevgiye ve ilgiye susamış biri vardır. Cinsellik konusunda kontrollüdür.

Duygularını göstermek onlar için oldukça zordur. Duygusal zayıflığının ona karşı kullanılmayacağına inandığı taktirde, kendini daha açık gösterebilir. Gösterişi sevmez. Evi sade ve düzenlidir. Tutucu ve geleneksel değerlere bağlıdır. Olgun, dayanıklı, disiplinli ve adaletlidir. Son derece güvenilirdir. Sözlerine ve partnerine sadıktır. Riyakarlık ve yalana karşı tahammülü yoktur. Hoşgörüsüzdür. Otoriter Oğlak’a karşı çıkmak yerine, zekasına hitap etmek yapılacak en yerinde harekettir.

Alışkanlıklarına bağlıdır. Sürprizlerden ise hiç hoşlanmaz. Tüm bunların yanında esprilidir, mizahi yönü de oldukça gelişmiştir.

Önceki İçerikKova Burcu Taşları (21 Ocak – 18 Şubat)
Sonraki İçerikYay Burcu Taşları (23 Kasım – 21 Aralık)
2004 yılından bu yana gerek mesleki gerekse hobi olarak Doğal Taşlara ilgi duyuyor ve bu konuda yerli ve yabancı kaynakları araştırarak bilgi ediniyorum. Edindiğim değerli ve yarı değerli taşlar hakkındaki bilgi birikimini 2012 yılında yazıya dökmeye karar verdim. Basılı bir kitapta toplamaktansa online platformda olması daha faydalı olur diye düşündüm ve degerlitaslar.gen.tr websitesi kuruldu. :)

3 YORUMLAR

  1. Ben burçları yakindan takip eder ve inanırım gercekten de çok çok doğru yazılmış bi yazı kendi burcum için söylüyorum gerçekten tam beni anlatıyor * oğlak *

  2. Way arkadas beni mi takip ettiniz bu nasil tespittir ya 😅😅😅 her bir cumlesi dogru ya normalde burclar varligi sozleri felan cok ilgimi cekmezdi ama bunu okuyunca kafamda dusunceler degisti vallahi 😁😁😁

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

15 − 10 =