Akrep Burcu Taşları (24 Ekim – 22 Kasım)

14

Akrep burcu taşları nelerdir? Akrep burcu sembol taşı Obsidyen’dir. Obsidyen taşı yanardağlarda oluşur ve Volkanik magma tabakasının yeryüzüne çıktığında hızlı bir şekilde katılaşması sonucu oluşur. Obsidyen Türkiye’deki yanardağlarımızda da bulunur.

Obsidyen İlişkiyi temsil eder. Gerçekçiliğin taşıdır. Obsidyen bir tür volkanik kayaç türüdür ve doğal camdır. Ayrıntılı bilgi için obsidyen adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Akrep Burcu Taşları

>> Akrep Burcu Taşları: Ametist, Pembe Kuvars, Akuamarin, Ateş Opal, Granat (Lal Taşı), Kaplangözü, Hematit, Topaz, Siyah Obsidyen, Manyetit, Yakut, Kırmızı Mercan

>> Birlikte Kullanılabilecek Diğer Taşlar: Anjelit, Aytaşı, Çeroit, Dioptaz, Dumanlı Kuvars, Jasper, Kantaşı, Kristal Kuvars, Kunzit, Labradorit, Malakit, Opal, Rodokrosit, Rubellit, Sitrin, Siyah Turmalin, Turkuvaz, UnakitAkrep Burcu Genel Özellikleri

Zodyağın sekizinci burcudur. Su elementinden ve sabit niteliktedir. Yönetici gezegeni Mars ve Pluton’dur. 24 Ekim – 22 Kasım tarihleri arasında doğanlar Akrep Burcu özellikleri gösterirler. Dişil enerji de, kadınsı ve negatif burçlar grubundadır. Vücutta yönettiği bölge; cinsel organlardır. Akrep, fiziksel bir ilişkisi yoksa kendini yalnız ve mutsuz hisseder. Egzersiz yaparak bu durumun yarattığı gerilimi üzerinden büyük oranda atabilir.

İnatçıdır. Verdiği karardan asla geri dönmez. Onu bu konuda etkilemeniz mümkün değildir. Kişisel cazibesi olağanüstüdür. Onu etkileyici ve direkt bakışlarından kaçamazsınız. Duruşu, giyimi, tavırları birçok kişiye farklı ve büyüleyici gelebilir. Akrep kadını karşı cins tarafından oldukça çekici bulunur.

Su elementinden olmasına rağmen, ateşli ve saldırgan bir yapıdadır. Sırları konusunda son derece ketumdur. Kıskanç, kinci, dik kafalı ve kuşkucudur. Sakin sakin duruşuna aldanmamak gerekir. O esnada içinde fırtınalar kopar. Gizemlidir. Kendini öne çıkarmaktan hoşlanmaz. Ketumdur. Onu asla tanıyamazsınız. Sadece bilmenizi istediği yönlerini size gösterecektir. Uzun yıllar sonra onu çok iyi tanıdığınızı düşündüğünüzde bile, onu aslında tam olarak tanımamışsınızdır. Hayat onun için bir deneyim yeridir. Fakat oyun bahçesi asla değildir. Bütün eylemlerini ciddiyetle yapar. Kendisinde dokunamayacağınız noktalar daima olacaktır.

Ya siyah, ya beyazdır.

Onu tanımlayan sözlerden biri; ya hep, ya hiçtir. Ya siyah, ya beyazdır. Gri yoktur. Ya sever, ya da sevmez. Kesin çizgileri vardır. Sevgisi de, nefreti de uç noktalardadır. Dönem dönem her şeyi yıkıp, sıfırdan başlama kapasitesi vardır. Başkalarını da bu yönde etkileme gücüne sahiptir.

Akrep burcu, ölümü ve yeniden doğuşu temsil eder. Yaşam onun için bir tutkudur. Gerçeği bulmak konusunda, hem kendine hem de başkalarına karşı acımasız davranır. Ona kolay kolay yaklaşamazsınız. Seçilen değil, seçen olmak ister. Akrebe yaklaşmak için, mutlaka ruhuna dokunmalısınız. Cinsellik hayatında büyük bir öneme sahiptir. Güvenmekte büyük sorunlar yaşar. Sezgileri çok güçlüdür. Partnerinde dürüstlük arar. Ona güven duyabileceğine ikna olursa, çok derinden sever. Toleransı çok düşüktür. En ufak hatayı bile affedemez.

Bir Akrebi kandırmak çok zordur. Hisleri oldukça kuvvetlidir. Olayların görünen yüzünü araştırırken, görünmeyeni sezgileriyle hissederek bulur. Ufacık detayları bile atlamaz. Kararları oldukça isabetlidir.

Akrep çalışma hayatında oldukça yetkindir. Kafasına koyup, karar verdiyse, uzun süre, zor koşullarda çalışarak hedefine ulaşır. Para harcamaktan pek hoşlanmasa da, maddi olanaklarını, kendisi ve sevdikleri için kullanma konusunda cömerttir. Kaliteli şeylerden hoşlanır. Egoları yüksektir. Kendi istediği gibi davranır ve başkalarının düşüncesine pek takılmaz. Bir Akrep hakkında bilgisi olduğu konuda konuşacaktır. Gerisi onun için sadece zaman kaybıdır.

Önceki İçerikMalakit
Sonraki İçerikTerazi Burcu Taşları (23 Eylül – 23 Ekim)
2004 yılından bu yana gerek mesleki gerekse hobi olarak Doğal Taşlara ilgi duyuyor ve bu konuda yerli ve yabancı kaynakları araştırarak bilgi ediniyorum. Edindiğim değerli ve yarı değerli taşlar hakkındaki bilgi birikimini 2012 yılında yazıya dökmeye karar verdim. Basılı bir kitapta toplamaktansa online platformda olması daha faydalı olur diye düşündüm ve degerlitaslar.gen.tr websitesi kuruldu. :)

14 YORUMLAR

  • Merhaba,
   Değerli taşlardan etkili şekilde faydalanmak istiyorsanız takı olarak ve teninize değecek şekilde kullanmanız uygun olacaktır.
   ilginiz için teşekkür ederiz…

 1. Birçok kitap ve makalede akrep burcunun ana taşı yada akla gelen, bahis okunan ilk taşı mıknatıs taşı olmasına ramen sizin yazınızda adı bile geçmemesini ne ile açıklayabilirsiniz?

 2. Bir Akrep burcu olarak beni bu kadar net anlatan bir yazı daha okumamıştım.. Sitenizi beğenerek takip ediyorum. O değerli bilgilerinizi bizlere ulaştırdığınız bizlerle paylaştığınız için teşekkürler elinize emeğinize yüreğinize sağlık 🙏

 3. Herşeyi anlatmış içimizi dişimizı ortaya dokmussuz 🙂 Kendini feda etmekten hiç endişe etmez amacına ulaşmak için deseydiniz 🙂 Hangi taş en etkilidir o taşlar içinden

  • Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Aslında o taşlardan kendinize en yakın hangisini hissediyorsanız, sizin için en etkisi o taş olacaktır.
   Sevgiler 🙂 🌸

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

four × one =